ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4254
mod_vvisit_counterВчора5561
mod_vvisit_counterНа цьому тижні25083
mod_vvisit_counterЗа місяць70642
mod_vvisit_counterЗа весь час7840250
Творчий вечір з нагоди 75-річчя видатного поета – Миколи Даниловича Томенка Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2012

img_7885.jpg30 травня 2012 року в Будинку  художника відбувся  літературно-мистецький вечір Миколи Томенка з нагоди ювілею, 75-річчя від дня народження.

Щирі слова привітань були передані також від імені Шевченківської районної в м.Києві державної адміністрації. На творчому вечері, привітати поета прийшли  народні артисти України Олександр Василенко, Віталій Білоножко, заслужені артисти України  Оксана Калінчук,  Петро Бойко, Андрій Бурлуцький,   дует "Росичі", народний вокальний ансамбль "Зорянка", Геннадій Володько, а також гордість Шевченківського району - Дитяча хореографічна студія українського танцю «Барвіночок».

Сам ювіляр, лауреат Міжнародної премії імені П. Гулака-Артемовського та літературної премії імені В. Мисика, заслужений діяч мистецтв України, член Національної спілки письменників України виступав на сцені, читаючи щирі, ліричні та патріотичні вірші різних років творчості. Найкращою вдячністю за свій невичерпний талант стала повна зала поціновувачів поезії Миколи Даниловича Томенка.

Коротка біографічна довідка:

Томенко Микола Данилович народився 25 травня 1937 року в селі Ярославка Шполянського району Черкаської області. Батьки - одвічні хлібороби. Батько загинув на фронтах Великої Вітчизняної війни, мати, виснажена каторжною працею в колгоспі, померла у 56 років... Ріс круглим сиротою.

Після закінчення Антонівської середньої школи працював на руднику "Гігант" у м.Кривому Розі кріпильником та скреперистом. Служив на флоті - старшим тральним електриком на бойових тральщиках - знешкоджував бойові міни, залишені фашистами у наших водах під час та після закінчення Другої світової війни (1958-1961 рр.)

З 1961 по 1966 рік навчався в Київському державному університеті ім.Т.Г.Шевченка на філологічному факультеті.

Працював у провідних видавництвах України, почавши свій трудовий стаж з посади  коректора у видавництві "Політвидав України", у державному видавництві художньої літератури "Дніпро". Працював редактором відділу поезії і драматургії; у видавництві "Мистецтво" -  редактор репертуарних збірників "Райдуга", "Сурмач" для колективів художньої самодіяльності;  "Музична Україна",  "Український письменник" -  на редакторській посаді; у щорічнику "Наука і культура" -  старшим редактором літератури й мистецтва; у журналі "Дніпро" -  літературним працівником; в журналі "Учитель" -  редактором; в редакції газети "Чорнобильський вісник"  - літературним редактором;  потім - в редакції газети "Урядовий кур'єр", „Профспілкові вісті", «Вечірній Київ»ю. Був головним редактором журналу „Профспілки України», а  також  працював у Міністерстві культури України  в репертуарно-редакційній колегії з драматургії (1994-1996)

Із  46-річного безперервного стажу роботи - 29р. журналістської та 39 роки письменницької. За цей час видав 18 книг поезій, прози, п'єс, пісень: "Дика груша", "Між берегами днів", "Вишневий цвіт", "Червоні вершники", "Дорога до хліба", "Сівба", "Вибране", "З трудової книжки матері",  "Микола Трублаїні"(бібліографічна повість із серії "Уславлені імена"), "Дмитро Білоус"(літературний портрет), "Орел-Срібнокрилець" -  книга п'єс для дітей , книги віршів для дітей "Стежина" та "Кує зозуля з лугу", «Дика груша» (вибране 2006),  трилогія «Трудова книжка матері» (2003), тетралогія «Трудова книжка матері» (2008)., книги пісень «Білі птиці снігів» (2010) та «Поміж печалями й любов'ю» (2011).

 Книга малої прози «Білі автографи» опублікована в журналі «Дніпро» у 2004-2005 роках № 11-12.

Лауреат Міжнародної премії ім. Гулака-Артемовського  та літературної премії ім. Василя Мисика. 2010 року став лауреатом  літературно-мистецької премії ім.Дмитра Луценка. На пісенність його віршів  звернув увагу свого часу Андрій Малишко і благословив  молодого поета на Пісню. Написано понад 60 популярних пісень на музику провідних композиторів України - Ігоря Шамо, Олександра Білаша, Анатолія Пашкевича, Климентія Домінчена, Віталія Кирейка, Костянтина Мяскова, Анатолія Гайденка, а також  Віталія Дем'янишина, Петра Зуба, Олексія Беца, Людмили Височинської, Людмили Левітової, Генадія Володька, Анатолія Лаврінчука та багатьох інших. Виконують пісні: Раїса Кириченко, заслужена капела бандуристів України, капела "Думка",  ансамбль "Льонок", квартет "Явір", квартет "Кобза", тріо Мареничів,  В. Білоножко, Ю. Рожков, В. Шпортько, А. Мокренко, М. Гнатюк, Ауріка Ротару, О.Василенко, Л. Волянська (Канада), дует «Росичі».

Пісня "Червоні вершники» серед циклу пісень О.Білаша - відзначена Шевченківською премією. Пісня "Дума про поле" - лауреат серед пісень про рідну землю; диплом за кращу дитячу пісню отримала пісня «Верталися гуси» (Всеукраїнський конкурс ім.В.Косенка,1996); нагороджений дипломом  11 Міжнародного телерадіофестивалю «Прем'єра пісні» за  пісню «Журавлиний клекіт» (2011)

До 70-річчя від дня народження  вийшов компакт-диск пісень «Білі птиці снігів» із Золотого фонду Українського радіо.

Микола Томенко об'їздив всю Україну з пропагандою кращих здобутків української літератури. На державному рівні представляв Україну в Казахстані до 150-річчя Жамбула. Жабаєва.

Як заступник голови республіканської студії „Кобза" при видавництвіві „Молодь" виплекав цілу плеяду талановитої молоді (В.Герасим'юк, І.Римарук, С.Шевченко, Н.Поклад, А.Листопад та ін.)

У  творчому доробку письменника - є 14 віршованих п'єс для дітей та юнацтва.

П'єса-казка для дітей „Орел-Срібнокрилець" - переможець Всеукраїнського конкурсу на кращу п'єсу для дітей у 1978 році (м.Луцьк), а п'єса "Жук-Скарабей і Скрипка"  у 1989 році на Всесоюзному семінарі драматургів (м. Ялта) була  визнана кращою  і рекомендована для всіх лялькових театрів колишнього Союзу.

 П'єса "Жук-Скарабей і Скрипка" ввійшла до світового бібліографічного довідника АССПЕЖ „Видатні п'єси для молодого глядача" та планувалась до видання у „Зібраннях дитячої драми" (Держуніверситет Штату Арізона, США, 1998).

У театрах ляльок понад 20 років ідуть  п'єси Миколи Томенка  для дітей.

Письменник виступає на українському радіо. З 1991 - 1995 рік звучав цикл передач з „З трудової книжки матері", який набув широкого розголосу по всій Україні. На Національному радіо постійно звучать його поезії та пісні, деякі з них   оголошуються як народні.

Останні кілька років  (2004-2005) поет Микола Томенко плідно працював над авторським  радіосеріалом поеми  народного болю «Трудова книжка матері». Ним  написано та озвучено в ефірі каналу духовного відродження «Культура» 20 серій.

За «Трудовою книжкою матері» поставлена  літературно-мистецька композиція «Жнива народної скорботи» (що йшла у Національній філармонії).

Микола Томенко - заслужений діяч мистецтв  України, учасник бойових дій.

img_7858.jpg

img_7866.jpg

img_7859.jpg

img_7883.jpg

img_7887.jpg

 
< Попередня   Наступна >
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.