ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

Меню

Головна
Адміністрація
Доступ до публічної інформації
Новини
Державна реєстрація
Підприємництво
Культура і туризм
ЖКГ
Шевченківський район
Територіальні органи міністерств та відомств
el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3312
mod_vvisit_counterВчора4071
mod_vvisit_counterНа цьому тижні11527
mod_vvisit_counterЗа місяць49452
mod_vvisit_counterЗа весь час7949624
Програма "Доступне житло" Надрукувати Надіслати електронною поштою
Державна програма «Доступне житло»
 
04.02.2014
 
Іпотечний центр Фонду інформує Вас про продовження дії у 2014 році програми здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов затвердженою постановою КМУ від 25.04.2012р. № 343. З метою інформування громадян просимо розмістити нижчезазначену інформацію на офіційному сайті:
Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов затверджений постановою КМУ від 25.04.2013 р. № 343 продовжує свою дію у 2014 році.
Скористатися програмою можуть громадяни які на підставі статті 34 Житлового кодексу України РСР перебувають на квартирному обліку, громадяни, які забезпечені за місцем проживання, зареєстрованим в установленому порядку, житловою площею, що не перевищує 9 кв. метрів на одного члена сім’ї, або проживають (зареєстровані в установленому порядку) у гуртожитку, що підтверджується довідкою про склад сім’ї, виданою за місцем проживання.
До кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів, установлюються такі вимоги:
- надання кредиту в гривнях;
- строк кредитування - до 15 років з моменту укладання позичальником кредитного договору;
- процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16 процентів річних;
- обов’язковий власний внесок позичальника не перевищує 25 відсотків суми кредиту. За бажанням позичальника розмір такого кредиту може бути збільшено. Розмір першого внеску може бути зменшено у разі надання додаткової застави за кредитним договором відповідно до внутрішніх правил банку;
- максимальний розмір кредиту, за яким може бути надана часткова компенсація процентів, визначається шляхом множення нормативної площі житла на його [розрахункову вартість;
j - укладення договорів поруки з кожним дієздатним членом сім’ї, на якого (розраховується часткова компенсація процентів та який проживатиме разом з І позичальником. Позичальник може укладати договори поруки також з іншими ! поручителями та надавати додаткову заставу за кредитним договором
Позичальником є громадянин, який потребує поліпшення житлових умов та відповідає вимогам банку до позичальника за таких умов:    - Щомісячний платіж за кредитним
договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім’ї. Сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім’ї, на якого розраховувалася часткова компенсація процентів. Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім’ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім’ї, але не більш як 76 кв. метрів, а для індивідуальних житлових будинків - не більш як 94 кв. метрів.
Розрахункова вартість житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:
7000 гривень за 1 кв. метр - для м. Києва;
5000 гривень за 1 кв. метр - для міст Київської області, обласних центрів та мм. Севастополя і Сімферополя;
4000 гривень за 1 кв. метр - для інших населених пунктів.
Для населених пунктів, які розташовані на відстані від 5 до 15 кілометрів від меж обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 відсотків.
Для населених пунктів, які розташовані у 5-кілометровій зоні від меж обласних центрів, розрахункова вартість житла визначається у розмірі, встановленому для цих міст.
Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання житла (укладеного між позичальником і відчужувачем житла з метою будівництва (реконструкції) житла або придбання житла в об'єктах незавершеного будівництва) за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.
Часткова компенсація процентів визначається в розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус 3 проценти річних. Після надання банком розпоряднику нижчого рівня (одержувачу бюджетних коштів) розрахунку до сплати чергових платежів за кредитним договором та інформації про відсутність заборгованості за таким договором за попередній місяць розпорядник бюджетних коштів нижчого рівня (одержувач бюджетних коштів) вносить на спеціальний поточний рахунок позичальника кошти часткової компенсації процентів.
Позичальник вносить на свій спеціальний поточний рахунок платіж, передбачений кредитним договором, за винятком суми часткової компенсації процентів.
З моменту отримання квартири в багатоквартирному житловому будинку, індивідуального житлового будинку у власність право на одержання житла вважається використаним, а громадян і члени його сім’ї, на яких розраховувалась часткова компенсація процентів, знімаються з обліку громадян, які потребують відповідно до законодавства поліпшення житлових умов.
Прийом громадян відбувається в Іпотечному центрі за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса 2-А, корп.2, 5пов. телефон: (044) 249-36-93;
години прийому: пн 12:00-17:00, вт.- чт. 9:00-17:00, п’ят. 9:00-15:00 обід 13:00-14:00
 
 
 
 
02.09.2013
 
b4067908a5a176ca92eeb2102f46a94c_350_233_f.jpgЗапрошуємо громадян скористатися допомогою держави і тим самим вирішити свої житлові проблеми
20 лютого 2013 року Кабінет Міністрів України прийняв Постанову, якою продовжив дію Порядку здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.

Нагадуємо, що суть механізму полягає у частковій компенсації ставки за іпотечними кредитами.

Громадянин звертається до місцевих органів виконавчої влади з документами щодо участі в програмі та до банку для отримання іпотечного кредиту.

Отримавши кредит громадянин купує житло у забудовників в об'єктах житлового будівництва, перелік яких формується Міжвідомчою комісією при Мінрегіоні за поданням обласних та міських держадміністрацій.

В подальшому місцеві органи виконавчої влади перераховують громадянам часткову компенсацію процентів.

Для укладення цього договору необхідно подати такі документи:

- заяву про надання часткової компенсації процентів;

- копію паспорта;

- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;

- довідку про склад сім'ї;

- копію свідоцтва про шлюб (за наявності);

- копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);

- документи, які підтверджують, що позичальник є таким, який потребує поліпшення житлових умов;

- документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні 6 місяців.

Загальні вимоги кредитування та характеристики житла, яке можуть придбати громадяни:

- перший внесок не перевищує 25% вартості житла (за бажанням позичальника розмір такого внеску може бути збільшено);

- держава компенсує 13% річних, громадянин сплачує тільки 3% річних;

- термін кредитування та часткової компенсації -15 років;

- встановлена межа платоспроможності учасника Програми - середній мінімальний річний дохід сім'ї з трьох осіб по Україні -55 тис. гривень.

- нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 18 кв. метрів на кожного наступного члена сім'ї, але не більш як 76 кв. метрів.

Розмір розрахункової вартості житла залежно від місця перебування позичальника на квартирному обліку становить:

- для Києва - 7 тис. грн. за 1 кв. м;

-придбана квартира повинна бути основним місцем проживання позичальника. ЇЇ не можна відчужувати або здавати в оренду протягом усього часу отримання часткової компенсації.

Основні вимоги до потенційного учасника - необхідність поліпшення житлових умов і платоспроможність.

Щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї. Сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім'ї, на якого розраховується часткова компенсація.

Надання часткової компенсації процентів припиняється у разі:

- прострочення позичальником платежів за кредитним договором більше ніж на 180 календарних днів;

- порушення умов договору про надання часткової компенсації процентів;

- якщо середньомісячний грошовий дохід позичальника і членів його сім'ї (заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, проценти, роялті, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав) відповідно до поданої позичальником податкової декларації перевищує десятикратний розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахований згідно з даними Держстату;

 Прийом громадян відбувається:

- в Іпотечному центрі за адресою: м. Київ, вул. Максима Кривоноса, 2-А,

корп.3, каб.406.

Телефон: 249-36-93. Години прийому: пон-пт. 9:00-17:00, обід 13:00-14:00.


 
 
28.08.2013
 
19377-1u.jpgКияни, які перебувають на обліку бажаючих вступити до ЖБК, повинні бути включені до Реєстру!  
Постановою Кабінету Міністрів України від 11 березня 2011 № 238 затверджено Порядок ведення Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов. Громадяни, які перебувають на обліку бажаючих вступити до житлово-будівельних кооперативів, також включаються Єдиного державного реєстру.
З метою здійснення роботи щодо формування Реєстру Київська міська державна адміністрація просить Вас в термін до 25 вересня 2013 року звернутись до Департаменту будівництва та житлового забезпечення, який здійснює облік бажаючих вступити до житлово-будівельних кооперативів, за адресою: м. Київ, вул. Володимирська, 42, кім. 406, 407, тел. 235-30-23, 234-01-24 та надати наступні документи: - довідку з місця проживання про склад сім'ї та реєстрацію (ф.3);
- копії документів що засвідчують реєстрацію у Державному реєстрі фізичних осіб - платників податків;
- довідку з місця роботи, навчання;
- копії паспортів, копії свідоцтв про народження дитини.
Особи, які не нададуть необхідні документи, не можуть бути внесенні до Єдиного державного реєстру.
Відповідно до статті 42 Житлового кодексу Української РСР, жилі приміщення надаються тільки громадянам, які перебувають на обліку потребуючих поліпшення житлових умов та внесені до Єдиного державного реєстру громадян, які потребують поліпшення житлових умов.  
 
***
 
Для підвищення рівня забезпечення громадян, що потребують поліпшення житлових умов відповідно до законодавства, житлом шляхом удосконалення існуючого та запровадження нового ефективного фінансово-інвестиційного механізму державної підтримки будівництва (придбання) доступного житла була створена дана програма .
Реалізація даної програми передбачається шляхом надання одноразової безповоротної фінансової підтримки у розмірі 30 відсотків вартості нормативної площі доступного житла за рахунок державних коштів. Дана фінансова підтримка спрямовується виключно на інвестування у будівництво житлових будинків, допущених до участі у програмі. Житлові об’єкти допускаються до участі у програмі Міжвідомчою комісією Мінрегіону та мають відповідати низці показників.
Нормативні документи що регламентують порядок реалізації програми:
1. «Державна цільова соціально-економічна програму будівництва (придбання) доступного житла на 2010 - 2017 роки» , затвердженная Постановою КМУ N 1249  від 11 листопада 2009 р.
2. Закон України «Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва» N 800-VI від 25 грудня 2008 року.
3. Постанова КМУ № 140 від 11 лютого 2009 р. (із змінами і доповненнями, внесеними постановами Кабінету Міністрів Украї від 9 червня 2010 року N 509, від 11 травня 2011 року N 568 ) «Про затвердження Порядку забезпечення громадян доступним житлом».
4. «Порядок використання коштів, передбачених у державному бюджеті для надання державної підтримки для будівництва (придбання) доступного житла», затверджений Постановой КМУ № 193 від 29 лютого 2012 р.
 • Надання даної підтримки здійснюється виключно за умови участі громадян у будівництві житла власними коштами у розмірі не менше 70% від вартості такого будівництва;
 • Державна підтримка надається виходячи з нормативної площі житла, яка становить 21 кв. метр загальної площі житла на одну особу та додатково 10,5 кв. метра на сім'ю.Для розрахунку обсягу державної підтримки вартість 1 кв. метра загальної площі житла не повинна перевищувати граничної вартості 1 кв. метра житла, що визначається згідно з порядком використання коштів, передбачених у державному бюджеті на відповідний рік для надання державної підтримки з метою будівництва (придбання) доступного житла, затвердженим відповідно до законодавства. (для м. Києва 7 990 грн., для Київської області 6 435 грн.);
 • Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу, сплачується громадянином за вартістю, визначеною у договорі про будівництво. У разі коли визначена забудовником вартість 1 кв. метра загальної площі житла перевищує граничну вартість 1 кв. метра житла, громадянин, який виявив бажання придбати таке житло, сплачує різницю вартості за власний рахунок;
 • Державна підтримка надається громадянам лише один раз. Право на державну підтримку вважається використаним з моменту надходження такої підтримки на поточний рахунок громадянина;
 • Надання даної підтримки супроводжується обов'язковою одноразовою комісією (винагорода виконавця програми) у розмірі 0,7% від вартості будівництва житла.
 • Банки –партнери , які надають кредитні кошти громадянам, які виявили бажання приймати участь у реалізації програми доступного житла:
-          АТ «Ощадний банк»
-          ПАТ «Укрсоцбанк»
-          АТ «Сбербанк Россії»
-          АТ «Кредобанк»
-     ПАТ « Укргазбанк»
 

Перелік  документів, які додаються до заяви громадянина про надання державної підтримки.


 1.  Довідка про перебування на обліку громадян, що потребують поліпшення житлових умов (далі – квартирний облік);
 2.  Довідка про склад сім’ї (форма № 3) ;
 3.  Копії паспортів дорослих членів сім’ї;
 4.  Копії довідок про присвоєння ідентифікаційного номера;
 5.  Копія свідоцтва про шлюб (у разі його укладання);
 6.  Копія свідоцтва про народження дитини (дітей);
 7.  Довідки з місця роботи про займану посаду із зазначенням терміну роботи на посаді – для працюючих членів сімї;
 8.  Документи, необхідні для визначення середньомісячного грошового доходу на одного члена сім’ї:
 9.  Довідка про право брати участь в програмі Доступне житло;
10.  Заява на отримання держпідтримки.
 Більш детальну інформацію можна отримати за адресою :
03037, м. Київ, вул. М.Кривоноса, 2а

e-mail: fond@fhb.kiev.ua ,
Довідки за телефоном : (044) 270 6455 
Детальну інформацію про програму "Доступне житло" можна дізнатися з сайту http://www.molod-kredit.gov.ua/
 
Здешевлення іпотеки (3% кредит)
 
З травня 2012 року в Україні діє програма здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов.
Механізм реалізації цієї програми регламентовано Порядком здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012 р. № 343.
Сутність програми полягає у здешевленні вартості іпотечних кредитів для вказаних громадян, шляхом відшкодування державою частини відсотків за банківськими кредитами, отриманими на будівництво чи придбання житла в новобудовах. Тобто, громадянин, який став учасником програми, зможе отримати іпотечний кредит в банківській установі, при сплаті відсотків за яким йому реально треба буде платити 3% річних, решту компенсуватиме держава.
Безпосередні умови кредитування встановлюються внутрішніми правилами комерційних банків, за ними ж останні слово в рішенні по видачі.
Термін кредитування та часткової компенсації - до 15 років з моменту укладення договору. Відсоткова ставка - не більше 16%, обов'язковий власний внесок позичальника визначається внутрішніми правилами банків, але не більше 25% від суми кредиту..
Нормативна площа житла визначається виходячи з розрахунку 40 кв. метрів загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю з двох осіб та 58 кв. метрів загальної площі на сім'ю з трьох і більше осіб. Розрахункова вартість за 1 кв. метр житла встановлюється з урахуванням місця проживання громадян у розмірі:
- Київ - 7 тис. грн.;
- Київська область, обласні центри та м. Севастополь і Сімферополь - 5 тис.;
Для населених пунктів, які розташовані у 15-кілометровій зоні від м. Києва, Севастополя, Сімферополя та обласних центрів, розрахункова вартість житла може бути збільшена на 10 %.
Допускається перевищення нормативної площі та розрахункової вартості житла не більш як на 25 %.
Щомісячний платіж за кредитом з урахуванням компенсації не повинен перевищувати 40% сукупного доходу сім'ї.
Перелік  документів, які подає позичальник для укладення договору часткової компенсації процентів:
         заяву про надання часткової компенсації процентів
-           копію паспорта;
-           копію реєстраційного номера облікової картки платника податків (не подається;
-           фізичними особами, які через свої релігійні переконання відмовляються від прийняття реєстраційного номера облікової картки платника податків та повідомили про це відповідний орган державної податкової служби і мають відмітку у паспорті);
-           довідку про склад сім'ї;
-           копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
-           копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
-           документи про доходи позичальника та членів його сім’ї за останні шість місяців;
-            документи, які підтверджують, що позичальник є таким, який потребує поліпшення житлових умов.
Прийом громадян відбувається :
-в Іпотечному центрі регіонального управління ДСФУ « Державний фонд сприяння молодіжному  митловому будівництву», який визнано виконавцем даної програми (м. Київ, вул. М.Кривоноса, 2а, корпус 3, кабінет 406)
Телефон249-36-93
-в Головному управлінні житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації , яке визначено розпорядником коштів нижчого рівня , де відкрито єдине вікно для консультацій по програмі здешевлення вартості іпотечного кредитування за адресою: м.Київ, вул. Володимирська , 42, кабінет 222.
Телефон: 279-57-16,279-63-10

 

У столиці відбулося засідання Комітету з економічних реформ

 

Керівництво міста обговорювало з фахівцями-практиками та медичною громадськістю хід реформування системи охорони здоров'я Києва.
Увагу зосередили на результатах роботи Дарницького та Дніпровського районів, де протягом року впроваджують нову систему медобслуговування. Розглянули і концепцію реформування екстреної медичної допомоги та забезпечення медичних працівників службовим житлом та квартирами.
Під час своєї доповіді начальник Головного управління охорони здоров'я КМДА Віталій Мохорєв зауважив, що зважаючи на позитивний результат медичного обслуговування у пілотних районах та національний план впровадження реформи медичної газі, на часі перетворення й у інших районах Києва.
Він також зазначив, що протягом 2011-2012 років у Києві було створено 74 амбулаторії загальної практики-сімейної медицини. До кінця поточного року планують відкрити ще 21. Наразі ж в місті працює 103. Ці амбулаторії значно наблизили до киян первинну медико-санітарну допомогу та зменшили навантаження на існуючі амбулаторно-поліклінічні заклади. Із розвитком мережі амбулаторій загальної практики у пацієнтів також з'явилася можливість здачі лабораторних обстежень та забору аналізів.
До основних здобутків медичної реформи фахівці профільного управління відносять і запровадження змін в оплаті праці столичних медиків та значне поліпшення умов праці в амбулаторіях загальної практики/сімейної медицини.
«Суть реформування - це доступні і якісні медичні послуги. Вони повинні надаватися якомога ближче до місця проживання людей, фахівцями високої кваліфікації, які використовують сучасне обладнання та технології. Сьогодні у нас є проблеми в усіх цих аспектах і основне питання - це їх вирішення. Протягом наступного року ми завершуємо будівництво та відкриття амбулаторій сімейної медицини. Центральні поліклініки наділяються функціями організаційної роботи, а також здійснюватимуть діагностично-лікувальні заходи. Це і є розподіл медичних послуг на первинну та вторинну ланки. Процес реформування непростий, але він абсолютно вірний і це підтверджують результати роботи пілотних районів», - зазначив голова КМДА Олександр Попов.

За матеріалами http://kievcity.gov.ua

 

 
Місто допоможе киянам придбати доступне житло

 

 

Депутати Київської міської ради підтримали ініціативу голови КМДА Олександра Попова щодо часткової компенсації киянам з міського бюджету першого внеску на придбання доступного житла. За відповідний проект рішення, який передбачає виділення з міської скарбниці 25 млн. гривень у 2012 році на зазначені цілі, проголосували 104 депутати.
Так, часткову компенсацію вартості квартир надаватимуть громадянам, які виявили бажання збудувати житло за державною програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів та потребують поліпшення житлових умов і є працівниками підприємств, установ та організацій комунальної форми власності міста. Серед цих громадян:
• педагогічні працівники;
• медичні працівники;
• працівники служб соціального захисту;
• підприємств житлово-комунального господарства;
• закладів культури;
• працівники КП «Київпастранс», КО «Київзеленбуд», КП «Київський метрополітен», «Київміськсвітло», «Плесо», КК «Київавтодор», а також ПАТ «Київхліб»;
• працівники підприємств Київської міської організації Українського товариства сліпих (УВП-1, 2, 3 та 4) та Київського дослідно-виробничого підприємства «Контакт» Українського товариства глухих.
За матеріалами: kievcity.gov.ua
Компенсацію зможуть отримати громадяни, стосовно яких банківська установа прийняла рішення про надання кредиту, шляхом оплати частини обов'язкового власного внеску позичальника (розрахованого банківською установою) відповідно до договору, укладеного між Іпотечним центром, банком та громадянином.
Часткова компенсація вартості житла надаватиметься у такому розмірі:
• 50% власного внеску позичальника - для киян, які перебувають на квартирному обліку не менше 3-х років і пропрацювали на підприємстві не менше 3-х років, але не більше 10% вартості житла;
• 100% власного внеску - для громадян , які перебувають на квартирному обліку 5 і більше років і пропрацювали на підприємстві не менше 10 років, але не більше 20% вартості житла.
Для того, аби отримати відповідну допомогу від міської влади, необхідно звернутися до Головного управління житлового забезпечення із заявою про надання часткової компенсації вартості житла; довідку про перебування на квартирному обліку; довідку з місця роботи; копію договору часткової компенсації відсотків позичальнику.
Більше того, за результатами реалізації цього рішення у 2012 році буде розглянуто питання щодо розширення переліку категорій громадян, що перебувають на квартирному обліку і яким може бути надана часткова компенсація.

 

 

 Київським бюджетникам компенсуватимуть перший внесок на придбання доступного житла

 

Міська влада допоможе киянам стати власниками довгоочікуваного житла. Ініціатива голови КМДА Олександра Попова передбачає компенсацію з міського бюджету першого внеску на придбання доступного житла працівникам бюджетної сфери: освітянам, лікарям, комунальникам, працівникам сфери соціального захисту. Про це йшлося на засіданні Комітету з економічних реформ із Реалізації соціальних ініціатив Президента України в Києві.
Кияни, які виявили бажання збудувати житло за державною програмою здешевлення вартості іпотечних кредитів, черговики квартирного обліку, отримають допомогу від столичної влади у розмірі від 10% до 20% загальної вартості житла. Тобто, фактично місто частково або повністю сплатить перший внесок на придбання квартири за вказаною програмою.
За матеріалами:kievcity.gov.ua
«Кияни із середніми доходами в нинішніх економічних умовах не можуть стати учасниками програми кредитування будівництва житла, виходячи з умов банків, які є партнерами реалізації проекту. Тому ми вирішили допомогти киянам і 1/5 вартості житла сплатити з міського бюджету. Крім того, ми провели консультації з будівельними компаніями, які підзвітні міській громаді, і дійшли згоди, що за умови безкоштовного надання земельної ділянки для будівництва доступного житла його вартість знизиться ще на 10-15%. Таким чином все більше мешканців столиці зможуть дозволити собі стати партнерами у будівництві власних квартир», - зазначив Олександр Попов.
Крім того, з метою реалізації соціальних ініціатив Президента України київською владою здійснюється ретельний відбір забудовників та об'єктів для участі у програмі іпотечного кредитування. Уже пройшли акредитацію в банківських установах 298 квартир у 8-ми будинках. Громадяни, які виявили бажання придбати зазначені квартири, у встановленому порядку звернулись до банківських установ: «Ощадбанку» та «Укргазбанку» для отримання іпотечного кредиту згідно з внутрішніми правилами банку.

 

 

 

 Роз'яснення щодо умов отримання іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом

 

dostup.jpgВ рамках виконання соціальних ініціатив Президента України В. Януковича, Шевченківська районна в м. Києві державна адмііністрація інформує та надає роз'яснення щодо умов отримання іпотечних кредитів для забезпечення громадян доступним житлом.
Порядок здешевлення вартості іпотечних кредитів затверджений Поста
новами:
- Постановою Кабінету Міністрів України від 25.04.2012р. №343;
- Постановою Кабінету Міністрів України від 23.05.2012р. №465;
- Постановою Кабінету Міністрів України від 27.06.2012р. № 598.
Порядок визначає механізм здешевлення вартості іпотечних кредитів для забезпечення доступним житлом громадян, які потребують поліпшення житлових умов, шляхом відшкодування частини процентів за кредитами, отриманими на будівництво чи придбання в об'єктах незавершеного будівництва житла.
Зазначеними постановами передбачено такі вимоги до кредитів, за якими надається часткова компенсація процентів:
- надання кредиту в гривнях;
- строк кредитування - до 15 років з моменту укладання позичальником кредитного договору;
- процентна ставка на момент видачі кредиту не перевищує 16% річних;
- часткова компенсація процентів визначається у розмірі процентної ставки за користування кредитом мінус 3 процентних пункти річних;
- обов'язковий власний внесок позичальника не перевищує 25% суми кредиту. За бажанням позичальника розмір мінімального внеску може бути збільшено;
- нормативна площа визначається виходячи з розрахунку 40 кв.м. загальної площі на одинокого громадянина чи сім'ю із 2 осіб та 18 кв.м. на кожного наступного члена сім'ї, але не більше ніж 76 кв.м., а для індивідуальних житлових будинків - не більше ніж 94 кв.м..

Вартість загальної площі житла, що перевищує нормативну площу сплачується позичальником відповідно до умов договору про придбання житла за рахунок власних коштів без нарахування часткової компенсації процентів.
Розмір розрахункової вартості житла встановлюється залежно від місця перебування позичальника на квартирному обліку - 7 тис. грн. за 1 кв.м. - для міста Києва.
Щомісячний платіж за кредитним договором не повинен перевищувати 50 відсотків сукупного середньомісячного доходу сім'ї. Сума часткової компенсації процентів до щомісячного платежу не включається. При цьому сума, що залишається після здійснення всіх щомісячних розрахунків за кредитним договором, повинна бути не меншою одного прожиткового мінімуму на позичальника та кожного члена його сім'ї, на якого розраховується часткова компенсація.
Для отримання житла за вказаною програмою громадянину необхідно подати наступний пакет документів:
- заяву про надання часткової компенсації процентів;
- копію паспорта;
- копію реєстраційного номера облікової картки платника податків;
- довідку про склад сім'ї;
- копію свідоцтва про шлюб (за наявності);
- копію свідоцтва про народження дитини (дітей) (за наявності);
- документи, які підтверджують, що позичальник є таким, який потребує поліпшення житлових умов;
- документи про доходи позичальника та членів його сім'ї за останні 6 міісяців.
Надання часткової компенсації процентів припиняється у разі:
- прострочення позичальником платежів за кредитним договором більше ніж на 180 календарних днів;
- порушення умов договору про надання часткової компенсації процентів;
- якщо середньомісячний грошовий дохід позичальника і членів його сім'ї заробітна плата, пенсія, соціальна та матеріальна допомога, стипендія та інші соціальні виплати, дохід від підприємницької, наукової, викладацької, творчої діяльності та іншої незалежної професійної діяльності, усі види винагород, грошове забезпечення військовослужбовців, дивіденди, проценти, роялті, дохід від відчуження цінних паперів та корпоративних прав) відповідно до поданої позичальником податкової декларації перевищує десятикратний розмір середньомісячної заробітної плати у відповідному регіоні, розрахований згідно з даними Держстату.
У Києві за даною Програмою працює два «Єдиних вікна, де кожен громадянин може отримати консультації щодо порядку укладання договору на придбання житла:
1. В Іпотечному центрі за адресою: вул, Максима Кривоноса, 2-А, корпус З, кабінет 406 (телефон: 249-36-93) ;
2. В Головному управлінні житлового забезпечення Київської міської державної адміністрації за адресою: вул. Володимирська, 42, кабінет
222 (тел.: 279-58-84)
.


 

Порядок надання жилих приміщень

за державною програмою «Доступне житло»

(згідно з Постановою Кабінету Міністрів України від 11.02.2009 № 140

«Про затвердження Порядку надання державної підтримки

для забезпечення громадян доступним житлом»)


 

 

Відповідно до Положення про порядок фінансування житла за кошти населення та бюджетні кошти, затвердженого наказом Головного управління житлового забезпечення від 30.09.2003 № 259 та зареєстрованого в Київському міському управлінні юстиції 16.10.2003 за № 70/556 правом на участь у державній програмі «Доступне житло» користуються громадяни, які згідно із законодавством визнані такими, що потребують поліпшення житлових умов та перебувають на квартирному обліку за місцем проживання, а саме: house-in-hand-1.jpg

 • громадяни, які користуються правом позачергового забезпечення житлом;
 • громадяни, які користуються правом першочергового забезпечення житлом;
 • громадяни, які тривалий час перебувають на загальній черзі квартирного обліку.

Для участі в програмі будівництва (придбання) доступного житла (70х30) необхідно звернутися до відділу із заявою про включення в реєстр на отримання вищевказаного житла.

 

Право на участь в програмі будівництва (придбання) доступного житла (50х50) мають:

 • працівники освіти;
 • медичні працівники,
 • працівники житлово-комунального господарства та соціальної сфери.

Для участі в програмі «Доступне житло» (50х50) необхідно надати клопотання та довідку з місця роботи.

 

Дні прийому: другий та четвертий вівторок кожного місяця з 10.00-12.00, к. 418

 
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.