ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
museum_.gif
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні75
mod_vvisit_counterВчора3804
mod_vvisit_counterНа цьому тижні27723
mod_vvisit_counterЗа місяць81200
mod_vvisit_counterЗа весь час7722176
Від інфаркту міокарда врятує "Фазаграф" Надрукувати Надіслати електронною поштою
22.03.2011

1-take_small1.jpgНа серцево-судинні захворювання в Україні припадає 63% смертей. Причому, багато хто протягом років навіть не здогадується про серцеву хворобу і вперше зустрічається з кардіологом вже у відділенні реанімації. Зважаючи на таку поширеність захворювань серця, необхідно, крім  клінічної апаратури, мати й засоби, якими людина зможе користуватися вдома. Найефективніший метод діагностики роботи серця - звична всім кардіограма, яку застосовують вже близько 100 років. Хоча в багатьох випадках вона неточна, проте лікарі їй довіряють.

Коментар співробітника Міжнародного науково-навчального центру інформаційних технологій і систем НАН України професора Леоніда Файнзільберга:

- Як робиться електрокардіограма, знають всі. На певні ділянки тіла накладаються електроди, потім сигнал від них знімається і обробляється в часовому проміжку - тобто визначається, як цей сигнал змінюється в часі. Але цей метод має і деякі недоліки. Один з найсуттєвіших полягає в тому, що реальні сигнали, які надходять від серця, дуже зашумлені, нерідко спотворені,  тому фахівець може їх неправильно "розшифрувати".

Ми розробили прилад "Фазаграф", заснований на зовсім іншому принципі обробки сигналів серця. Це електрокардіограф, який дає можливість знімати кардіосигнал безпосередньо з пальців рук. Людина бере прилад в обидві руки, і сигнал вводиться в систему. Всередині знаходиться  складна апаратура, яка посилює сигнал і перетворює його, щоб можна було ввести в комп'ютер для подальшого аналізу. Основна інтелектуальна "начинка" - в програмі. Вона дозволяє точно відобразити та оцінити  електрокардіограму, побачити ознаки навіть найнезначніших патологічних змін у серці, які при звичайному способі обробки сигналу непомітні.

Кишеньковий електрокардіограф, завбільшки з сигаретну пачку, має два датчики і підключений до комп'ютера або ноутбука. Ми намагалися зробити його таким, щоб ним могла користуватися будь-яка людина, яка навіть не має  уявлення про кардіограму. Потримавши його великими пальцями обох рук 30 секунд, вже через 1,5 хвилини бачиш на екрані повний результат.

Можна подивитися на зображення власного серця, де "мигтять" ділянки, робота яких не відповідає нормі. Крім того, прилад видає таблички, з яких видно параметри роботи серця, вказується норма і відхилення від неї, роз'яснюються причини виникнення таких відхилень. Все просто й природно.

Така простота і швидкість вимірювань може дуже допомогти хворим з аритмією: прилад швидко і точно показує найменші відхилення від норми. У кожної людини, як відомо, аритмія різна, лікується вона силою-силенною ліків. Але визначити, які з них потрібні саме цьому хворому, лікар не може. Тоді доводиться  діяти методом проб і помилок, а результат лікування видно лише через деякий час. За допомогою такого кардіографа хворий сам може спостерігати, як той або інший препарат впливає на стан здоров'я, як його прийом пов'язаний з режимом харчування, а лікар - досить точно визначати, які з прописаних ліків потрібно прийняти в даний момент.

Для лікарів закладено й докладнішу інформацію: видно всі "зубчики" кардіограми і можливі причини їхнього виникнення. Тому системою може користуватися будь-який лікар - не обов'язково кардіолог. У "Фазаграфа" є "ніша" і в спеціалізованих медичних установах кардіологічного профілю. З його допомогою можна робити прогноз лікування гострого коронарного синдрому - інфаркту міокарда і нестабільної стенокардії, а також оцінювати стан хворого в період реабілітації. Адже після переведення у звичайну палату все часто-густо зводиться до суб'єктивних показників, на зразок "як почуваєтеся?". Сама кардіограма при цьому вже не змінюється, і реальний стан людини оцінити досить складно.

- Цей прилад дуже ефективний в умовах стаціонару і дає можливість прогнозувати результат лікування, - підтверджує доцент кафедри військової терапії Військово-медичної академії, завідуючий інфарктним відділенням 5-ї міської клінічної лікарні (в ній проходить випробування "Фазаграфа") Валерій Батушкін. - Лікарю дуже важливо мати якомога точнішу картину перебігу гострого інфаркту міокарда у перший місяць з моменту його розвитку. Виникає рубець, і від того, як він заживе, залежить подальша доля хворого, а саме - чи розвинеться у нього серцева недостатність, чи виникне повторно інфаркт, який може призвести до смерті або інших серйозних наслідків. За допомогою приладу ми могли бачити, яке саме лікування потрібне певному пацієнту, як він реагує на прийом препаратів, чи потрібно йому й надалі лежати в клініці чи можна перевести під нагляд районного кардіолога.

Сьогодні "Фазаграф", робота над яким проводиться в межах державної науково-технічної програми "Образний комп'ютер",  повністю готовий до серійного випуску. Всю документацію розробили фахівці Київського заводу автоматики ім. Г. Петровського (www.kza.com.ua), де вже випустили перші  екземпляри. Вони проходили попередню апробацію в Інституті кардіології ім. Стражеска, у 3-й і 5-й клінічних лікарнях столиці, Інституті фізіології ім. О. Богомольця НАНУ.

 
< Попередня   Наступна >
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.