ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні1833
mod_vvisit_counterВчора4071
mod_vvisit_counterНа цьому тижні10048
mod_vvisit_counterЗа місяць47973
mod_vvisit_counterЗа весь час7948145
Подаруй дитині сім`ю! Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.04.2018
dutuna.jpgЖиття кожної людини неповторне. Хтось народжується щасливим, комусь доводиться пережити складні обставини долі, але є і такі долі, коли не має змоги щось змінити самому. Саме дитячі долі в руках дорослих, і тому важко переживати за дітей, чиє життя понівечено та з самого початку зруйновано. Відсутність батьківського тепла, маминої колиски на ніч, іграшок та подарунків на свята від рідних – все це є життя дітей-сиріт та дітей позбавлених батьківського піклування. Ці діти живуть в інтернатах, мають одяг та їжу, в літку вони відпочивають в оздоровчих таборах, але єдине – їх  ніхто не чекає, і нікому пожалітись про забитий сінець чи успіх у спортивних змаганнях. Саме тому, наша держава підтримує створення сімейних форм виховання дітей-сиріт. Це прийомні сім’ї та дитячі будинки сімейного типу (ДБСТ).
Метою утворення прийомної сім'ї/ДБСТ є забезпечення належних умов для зростання в сімейному оточенні дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, шляхом влаштування їх у сім'ї на виховання та спільне проживання.
Дитячий будинок сімейного типу – це сім'я, яка створюється за бажанням подружжя або окремої особи (батьки-вихователі), які беруть на виховання та спільне проживання не менш як 5 дітей дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Прийомна сім'я – це сім’я, або окрема особа, яка не перебуває у шлюбі, яка добровільно взяла із закладів для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування, від одного до чотирьох дітей для виховання і спільного проживання.
Прийомні діти виховуються у прийомній сім'ї/ДБСТ до досягнення 18-річного віку, а в разі продовження навчання у професійно-технічних, вищих навчальних закладах I-IV рівня акредитації - до його закінчення.
У разі утворення прийомної сім'ї прийомні батьки беруть прийомних дітей на власну житлову площу за наявності відповідних санітарно-гігієнічних та побутових умов. При створенні ДБСТ держава надає сім’ї матеріальну та соціальну підтримку.  Однією з умов створення ДБСТ є надання родині житлової площі, що дає змогу забезпечити гармонійний розвиток дітей, гарантує кожному вихованцю, а також рідним дітям батьків-вихователів нормальні умови життя.
За прийомними дітьми зберігаються пільги і державні гарантії, передбачені законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування.
Особи, які виявили бажання стати прийомними батьками/батьками-вихователями, в обов'язковому порядку мають пройти навчання.
Кандидати у прийомні батьки/батьки-вихователі подають до Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді  такі документи:
- заява про взяття на облік, як потенційного кандидата у прийомні батьки/батьки-вихователі; копії паспортів кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі;
- довідка про склад сім'ї (форма N 3); копія свідоцтва про шлюб;
- довідка про стан здоров'я кандидатів у прийомні батьки/батьки-вихователі та членів сім'ї, які проживають разом з ними;
- довідка про доходи;
- довідку про відсутність судимостей;
- характеристику з місця роботи;
- довідка про наявність власного або орендованого житла;
- письмова згода всіх повнолітніх членів сім'ї, які проживають разом з кандидатами у прийомні батьки, на утворення прийомної сім'ї/ДБСТ, засвідчена нотаріально.
Прийомній сім'ї/ДБСТ щомісяця виділяються кошти на харчування прийомних дітей, придбання для них одягу, взуття, м'якого інвентарю, лікарських засобів, предметів особистої гігієни, іграшок, книжок тощо відповідно до норм, визначених законодавством для дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування. Державна соціальна допомога на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 січня 2008 року № 26 «Про продовження строку дії постанови   Кабінету Міністрів України  від 31 січня 2007 р. № 81 Про затвердження Порядку призначення і виплати  державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, грошового забезпечення батькам-вихователям і прийомним батькам за надання соціальних послуг у дитячих будинках сімейного типу та прийомних сім'ях за принципом «гроші ходять за дитиною» розмір державної соціальної допомоги на дітей - сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування становить два прожиткових мінімуми для дітей відповідного віку.
Максимальний розмір допомоги з грудня 2017 року.
На дітей віком до 6-ти років: 2984 грн.
На дітей віком від 6 до 18 років:  3720 грн.
На осіб віком від 18 до 23 років: 3524 грн.
     У разі коли дитині виплачуються призначені в установленому порядку пенсія, аліменти, стипендія, державні допомоги, розмір соціальної допомоги визначається як різниця між двома прожитковими мінімумами для дитини відповідного віку та розміром зазначених виплат за попередній повний місяць на момент влаштування дитини у дитячий будинок сімейного типу або прийомну сім’ю.
Розмір грошового забезпечення становить 35 відсотків двох прожиткових мінімумів для дітей відповідного віку на кожну дитину-вихованця та кожну прийомну дитину і не залежить від пенсії, аліментів, стипендії чи державної допомоги.
Максимальний розмір виплат батькам-вихователям з грудня 2017 року:
на дітей-вихованців віком до 6-ти років:1044.40 грн.
на дітей-вихованців віком від 6 до 18 років: 1302 грн.
на осіб віком від 18 до 23років: 1233.40 грн.
Сумарний обсяг грошового забезпечення не повинен перевищувати п’яти прожиткових мінімумів для працездатної особи і розподіляється між батьками-вихователями рівними частинами за їх згодою.
Розмір грошового забезпечення одному з прийомних батьків не повинен перевищувати півтора прожиткового мінімуму для працездатної особи.
Контроль за належним використанням бюджетних коштів прийомною сім'єю здійснюється в порядку, встановленому законодавством.
Обов’язковим є соціальне супроводження прийомних сімей та дитячих будинків сімейного типу, в ході якого соціальний працівник допомагає прийомній дитині та прийомним батькам вирішувати питання адаптації, подолання психологічних труднощів.
Більшість людей переживає за долі дітей, а особливо за долі дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, тому, якщо ви не байдужі, та маєте бажання взяти на виховання дитину, звертайтеся до Шевченківського районного в місті Києві центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді, що знаходиться за адресою:
вул. Коперника, 10,
Тел/факс: 489-55-55.
Режим роботи: .
пн.-чт: 9.00-18.00 (обідня перерва: 13.00-13.45)
пт.: 9.00-16.45(обідня перерва: 13.00-13.45)
Чекаємо на Вас!
 
< Попередня   Наступна >
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.