ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3251
mod_vvisit_counterВчора4071
mod_vvisit_counterНа цьому тижні11466
mod_vvisit_counterЗа місяць49391
mod_vvisit_counterЗа весь час7949563
Ландшафтний парк "Смородинський" Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.08.2016

smorodinskiy_park.jpg 

Згідно чинного законодавства Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація здійснює заходи щодо збереження цінних природних та історико-культурних об'єктів, створює умови для розвитку туризму, відпочинку та інших видів рекреаційної діяльності в природних умовах, сприяє екологічній освітньо-виховній роботі молоді. Великі надії покладаються на відновлення ландшафтного парку "Смородинський",що на Татарці. Успіх цього проекту можливий лише при розумінні і допомозі мешканців, адже останнім часом відношення громадян до зелених зон парків та скверів дивує та викликає тривогу. Не будьте байдужими, бережіть парки і сквери, адже саме вони є легенями нашого міста. Неповага до минулого порушує наступність традицій, стає гальмом розвитку особистості й суспільства в цілому.
Керівництво райдержадміністрації буде робити все можливе аби зберегти в природному стані унікальність історичного району Києва та сподівається на підтримку киян та громади району.
Майбутній парк «Смородинський» є великою цінністю як історичний ландшафт, що включає у свій склад вікові дерева, своєрідний рельєф і зелений сад, унікальну рідкісну горобину.
 
Історичний екскурс
 
Смородинский узвіз - це своєрідний зелений сад зі старовинними будиночками і цікавим ландшафтом, 500-річним дубом і унікальною рідкісною горобиною, а на вершині пагорба видніється купол церкви Миколи Чудотворця.
Узвіз розташований в самому серці столиці, відомий від початку ХХ ст. під паралельними назвами: сучасною – Смородиновий узвіз, що походить від прізвища купців Смородинових, та старовинною - Диковський узвіз, яка походить від розташованої на ньому садиби домовласника Дикого.
Вулиця Нагі́рна пролягає в мікрорайоні Татарка та прилучається та Смородинського узвозу. Біля будинку № 12 росте Татарський дуб, віком близько 300 років. Його висота 25 м, обіймище 3,90 м. Є пам'яткою природи місцевого значення. Також на цій вулиці  знаходиться Свято-Миколаївська церква Київського Патріархату, зведена як частина Меморіального комплексу пам'яті жертв Чорнобиля.
 
Сама дорога ця - дуже древня, однак більш-менш пристойний вигляд і назву спуск отримав лише на початку XX століття. Втім, крім назви «Смородинский», яку пов'язують з купецьким родом  Смородинових, вживалося і паралельне - Диковский спуск, винуватцем якого став місцевий багатий домовласник, який носив таке прізвище (також в честь цієї особистості колись називалася Студентська вулиця на Лук'янівці). Цей топонім ми можемо спостерігати зокрема на схемі 1911, а також на німецькій карті Києва 1918 року. На цих же схемах ми бачимо Іполитову вулицю і Мішин провулок, що примикають до Диковський спуску - зрозуміло, зараз вони вже не існують. Була колись і Смородинская вулиця, що проходила в тих же місцях паралельно нинішній вулиці Фрунзе - її ліквідували в 70-х роках.
До прокладання широкого і сучасного Подільського спуску в середині XX століття саме Смородинский, а також не менше таємничі і маловідомі в наші дні Врубелівський і Богуславський спуски служили жителям Лук'янівки якнайшвидшим шляхом до Куренівки, Пріорці і далі в бік Пущі-Водиці або Вишгорода. Зараз же останні два спуска не використовуються зовсім і майже стерті з лиця міста і пам'яті жителів, а по Смородинському спуску періодично хтось проїжджає в надії заощадити трохи часу.
 
Траса Смородинського спуску досить круто петляє, про що нам говорять відповідні дорожні знаки, а в одному місці і зовсім є поворот мало не на 180 градусів. Загальна протяжність дороги - близько 900 метрів. Частина покриття - бруківка.
Якщо спускатися з Нагірної, по ліву руку буде невеликий лісопарк з меморіалом жертвам Чорнобильської аварії, по праву - недобудована церква святого Миколи Чудотворця (також в пам'ять про жертви Чорнобиля) та численні котеджі, які активно будуються на місці вирубаних дерев київською і не дуже київською «елітою». Ближче до низу спуску його схили стають помітно крутіше. Тут поки немає забудови, і саме тут знаходяться знамениті печери. Дорога виходить на вулицю Фрунзе між будинками № 83 і 85.
 
 
 
Співробітництво у вирішенні питання
 
22 червня 2016 року, відбулася зустріч найбільш активних громадських діячів, небайдужих до долі Смородинськго узвозу  з  головою Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації, під час якої учасники обговорили план дій щодо створення регіонального ландшафтного парку «Смородинський» у Шевченківському районі столиці. До меж парку мають увійти Смородинський узвіз, Подільський узвіз та вулиця Нагірна. Отець Тарас ( настоятель Свято-Миколаївського храму на Татарці ) та керівництво району роблять все можливе, щоб зберегти від недобросовісних забудовників зелені схили історичного району Києва.
 
 smorrrrrr.jpg
 
20 липня 2016 року, на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення щодо оголошення території природно-заповідного фонду місцевого значення та встановлення охоронних зон території в межах Подільського й Смородинського узвозів та вулиці Нагірної в Шевченківському районі Києва.
Наразі частка природно-заповідних територій в Україні є недостатньою і залишається значно меншою, ніж у більшості країн Європи. Аби припинити погіршення стану навколишнього природного середовища, необхідно збільшувати площі земель екомережі. Це має відбуватися за рахунок розширення існуючих та створення нових об'єктів природно-заповідного фонду. Тож зазначений проект рішення має на меті надати схилам київських пагорбів статус парку. До нього можуть увійти території Смородинського узвозу, Подільського узвозу та вулиці Нагірної у Шевченківському районі столиці.
 
 
27 липня 2016 року відбулася перша виїзна нарада щодо створення та здійснення благоустрою ландшафтного парку "Смородинський" за участю голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Олега Гаряги, депутата Київради Д.Банаса, керівників структурних підрозділів комунальної сфери та настоятеля Свято-Миколаївського храму на Татарці отця Тараса Мельника. Обговорили Концепцію розвитку майбутнього ландшафтного парку, яку презентували спеціалісти  КП УЗН Шевченківського району.  Проте присутніми були озвучені деякі коригування та зауваження. Безперечно, є над чим працювати, адже потрібно відновити лави та урни, дитячий майданчик, заасфальтувати доріжки, оновити зелені насадження, здійснити благоустрій території та головне - вберегти те, що нам подарувала природа.
 
< Попередня   Наступна >
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.