ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні3250
mod_vvisit_counterВчора4071
mod_vvisit_counterНа цьому тижні11465
mod_vvisit_counterЗа місяць49390
mod_vvisit_counterЗа весь час7949562
Сім'я від А до Я
Варіанти визначень понять «сім’я» і «родина» Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Не дивлячись на загальновживаність, поняття «сім’я» досить багатозначне, а його чітке наукове визначення досить утруднене. В різних суспільствах та культурах визначення поняття «сім’я» може різнитися. Крім того, часто визначення залежить також і від того основного параметру чи напрямку відносно якого визначення формулюється. Існує багато визначення  що таке «сім’я». Кожне з них залежить від конкретних історичних, етнічних і соціально-економічних умов, а також від заданих цілей дослідження.
Детальніше...
 
Сімейні фото Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
 
Сімейні обереги Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Калина
Калина — символ життя, крові, вогню. Деякі дослідники пов'язують її назву із сонцем, жаром, паланням. Калина часто відіграє роль світового дерева, на вершечку якого птахи їдять ягоди і приносять людям вісті, іноді з потойбіччя. Та й саме дерево пов'язує світ мертвих зі світом живих.
Калина символізує материнство: кущ — сама мати; цвіт, ягідки — діти. Це також уособлення дому, батьків, усього рідного. Калина — український символ позачасового єднання народу: живих з тими, що відійшли в потойбіччя і тими, котрі ще чекають на своє народження. Калина уособлює й саму Україну.
Детальніше...
 
Сімейні молитви Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Молитва про сім'ю

Господи, Отче Святий, Всемогутній, Вічний Боже, благословляємо Тебе і дякуємо за нашу сім'ю, яка бажає жити в любові та злагоді. Приносимо Тобі наші печалі, в Твої руки ввіряємо наше майбутнє. Боже, джерело всякого блага, і зроби, щоб ми завжди мали хліб насущний, збережи нас у здоров'ї і світі, направ стопи наші на добро. Дозволь нам після щасливого життя в цьому будинку зустрітися знову у вічній радості неба. Амінь.

Детальніше...
 
Весільні фото Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
 
Сімейні традиції Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Традиційна родинно-побутова культура українців відзначається особливою одухотвореністю. Ця тенденція виявляється в ній ще у дохристиянський період, коли уявлення про світ базувалися здебільшого на міфології. З давніх давен українці розглядали сім’ю і рід як святиню, а виховання у ній – як святий обов’язок батьків. Тому сім’я і рід мали свої опікувальні божества – Рід і Рожаницю – уособлення роду, єдності нащадків одного предка, утвердження необхідності продовження людського роду. Цікаво, що ці божества йшли безпосередньо за головними слов’янськими богами. Отже, найхарактернішою рисою української родини з перших її кроків історичного становлення і розвитку стало високе одухотворення, де союз чоловіка і жінки підносився майже до рівня святині. Ця тенденція втілена в образі богині шлюбу – Лади, одне ім’я якої свідчить про те, що найвищою цінністю вважався лад у сім’ї. Людину, яка не знала історії свого роду, вважали безрідною.
Детальніше...
 
Тлумачення сімейної лексики Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Терміни родинності
Рідні брат, сестра – інші діти чоловічої чи жіночої статі моїх батьків;
Син, дочка – дитина батьків;
Мати – моя родителька, дружина мого батька;
Мачуха – дружина мого батька, нерідна мати;
Батька, тато – мій родитель, чоловік моєї матері;
Вітчим – чоловік моєї матері, нерідний батько;
Дядько, тітка – брати та сестри моїх батьків;
Двоюрідні брати, сестри – діти братів, сестер моїх батьків;
Племінник, небіж – сини моїх братів, сестер;
Племінниця, небога – доньки моїх братів, сестер;
Детальніше...
 
Форма та устрій сучасної сім’ї Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.12.2012
Поняття сім’ї та шлюбу їх класифікація і характеристика.
Сім’я це мала соціальна група, члени якої пов’язані шлюбом або кровним рідством, спільністю побуту та взаємними моральними зобов’язаннями.
Шлюб диференціюється на декілька автономних груп:
-Моногамний (один чоловік + одна жінка);
-Полігамний (один чол. + декілька жін.(полігінія) при цьому чоловік реєструє шлюбні стосунки з кожною жінкою окремо, наприклад: в шаріаті обмеження можливої кількості дружин до 4 осіб); 1 жінка + декілька чоловіків(поліандрія) зустрічається рідко, наприклад: серед народів Тібета, Гавайських островів; декілька чоловіків + декілька жінок(груповий))
Детальніше...
 
Афоризми про сім'ю «всю Мудрість світу передали нам» Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.12.2012
Всі щасливі родини схожі один на одного, кожна нещаслива сім'я нещасна по-своєму.
Толстой Л. М.
Щасливий той, хто щасливий у себе вдома.
Толстой Л. М.
 
Тільки тоді легко жити з людиною, коли не вважаєш ні себе вище, краще його, ні його вище і краще себе.
Толстой Л. М.
Детальніше...
 
Весільні ювілеї Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.12.2012
Весілля залишилося в минулому ... Попереду ще так багато весільних свят та ювілеїв! Як відомо, круглі дати прийнято святково відзначати. Тим паче весільні ювілеї. Кожна чергова річниця щось означає, і, орієнтуючись на весільний календар, Ви і ваші друзі зможете робити забавні і незвичні подарунки. Річниці весіль почали відзначати ще ІІ століття тому. Тоді це практикувалося тільки серед багатих людей, які мали багато грошей і час для проведення весільних ювілеїв. З часом традиція відзначати весільні ювілеї проникла у всі шари суспільства і прижилася. Одночасно з'являлися ювілейні обряди і специфічний фольклор.
Детальніше...
 
Розвиток інституту сім’ї Надрукувати Надіслати електронною поштою
10.12.2012
Слово «сім’я» має індоєвропейське походження (пор. лит. Šeima), в основі своїй утримуючи значення територіальної спільноти (ср. лит. Zeme: Земля). В давньослав’янському і в давноьоруській мові слово сѣмия мало значення як сім’я взагалі ( всі члени родини, які мешкають спільно), так і прислугу, домочадців, холопів. Наукове вивчення форм сімейного життя почалося в XIX столітті і пов’язнано з роботами І.Бахофена, Л Моргана, М.М.Ковалевського. В цих роботах було доведено, що тип сім’ї у більшому ступені визначав характер подальшого розвитку відповідного суспільства. До Другої світової війни в Росії найпоширенішою була патріархальна сім’я, яка характеризується перевагою чоловіка в домі і в підкоренні йому всіх інших членів родини. Починаючи з кінця 40-х років до 80-х, домінуючою стала дітоцентриська сім’я, в якій дуже велике значення надається добробуту дітей і збереженню шлюбу в інтересах дітей. В останні десятиліття ХХ століття виникла такий вид сім’ї, в якій домінують рівноправні відношення, стабільність шлюбу залежить від бажання і якості стосунків між подружжям. Єкономічна незалежність жінок, підвищення їх соціального статусу неминуче обумовлює інший – партнерський тип шлюбу. Багато дослідників відмічають зміну функцій сім’ї в бік її більшої психологізації та інтимізації.
Детальніше...
 
Антологія сім’ї Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.12.2012
Сукупність різноманітних етнографічних, історичних даних та соціальна статистика свідчать про те, що людська сім'я є інститутом соціальним, а не біологічно зумовленим.
Перші теорії сім'ї намагалися пристосувати для аналізу еволюції родинних стосунків між людьми дарвінівську теорію еволюції. У книзі «Стародавнє суспільство» 1877 року американський антрополог Люїс Морган виділив три стадії в розвитку людства: дикунство, варварство і цивілізацію. Книга Моргана послужила натхненням для праці Фрідріха Енгельса «Походження сім'ї, приватної власності та держави», що побачила світ 1884 року.
Енгельс розвив гіпотезу Моргана про те, що перетворення первісного суспільства у класове було зумовлене економічними причинами. На основі цієї теорії Енгельс, Карл Маркс та їхні послідовники провели детальний аналіз змін структури та функцій сім'ї. Теорія Енгельса домінувала до 1980-их, коли здобули визнання інші теорії, базовані на поняттях соціології та психології в утворення сім’ї.
Детальніше...
 
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.