ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
___242_91.png
gromadcka-organ.jpg
likar1.jpg
baner_ghestova_mova.jpg
vidkr_urjad.png
465683155.png
400_240-3.jpg
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні4719
mod_vvisit_counterВчора4163
mod_vvisit_counterНа цьому тижні4719
mod_vvisit_counterЗа місяць83671
mod_vvisit_counterЗа весь час7853279
Новини ОСББ
До відома керівників ОСББ та ЖБК! Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.01.2018
ocbb.jpgЗаконодавством встановлено обов’язок передачі ОСББ та ЖБК картотек реєстраційного обліку фізичних осіб до відповідних державних адміністрацій.
В зв’язку із занепокоєнням деяких голів ОСББ та ЖБК можливістю втрати контролю за боржниками та нарахування комунальних платежів роз’яснюємо, що після передачі картотек реєстраційного обліку фізичних осіб до районних в м.Києві державних адміністрацій, ОСББ та ЖБК матимуть змогу отримати дані про власників квартир та кількості зареєстрованих мешканців.
Згідно з пунктом 4 частини 1 статті 6 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» співвласники багатоквартирного будинку мають  право безоплатно одержувати інформацію про суб’єктів права власності на всі квартири та нежитлові приміщення у багатоквартирному будинку і площу таких квартир та приміщень у порядку і межах, визначених законом.
Також, відповідно до ст. 28 Цивільного процесуального кодексу України позови до відповідача, місце реєстрації проживання або перебування якого невідоме, пред’являються за місцезнаходженням майна відповідача.
Детальніше...
 
Київрада вдосконалила конкурс на проведення енергоефективних заходів у будинках, де створені ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.09.2017
dim-357683756234978238564237896.jpgСьогодні на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках Києва, в яких створені об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках.
Відповідні зміни передбачають розширення переліку напрямів, за якими впроваджуються енергоефективні заходи у житлових будинках столиці. Зокрема йдеться про утеплення підвальних перекриттів.
“Теплоізоляція та капітальний ремонт підвальних перекриттів зменшить втрати енергоресурсів, підвищить комфортність проживання та продовжить термін експлуатації житлових будинків. У зв'язку із цим, виникла необхідність внести зміни до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках”, - зазначив директор Департаменту житлово-комунальної інфраструктури виконавчого органу Київради (КМДА) Дмитро Науменко.
Детальніше...
 
Київрада утричі зменшила ставку земельного податку для ОСББ і ЖБК Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.09.2017
thumb_143660_news_m32523467357.jpegВчора на пленарному засіданні Київської міської ради депутати понизити ставку земельного податку для житлово-будівельних кооперативів, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та асоціацій таких об’єднань. 
Відтак, відсоткова ставка зменшиться утричі – з 0,03% до 0,01%. Діятиме   нововведення до 1 квітня 2020 року. Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. 
“Цей проект рішення створений на основі місцевої ініціативи, під якою підписалося 1700 киян. Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. Вона дозволить значно зменшити податковий тягар на членів ЖБК та ОСББ. І що чи не найголовніше – пришвидшить перехід комунальних будинків до сфери управління ОСББ”,– зазначив автор відповідного рішення, депутат Київради Андрій Странніков.
Детальніше...
 
У Київраді пропонують затвердити порядок безоплатної передачі земельних ділянок ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
08.09.2017
108451_36347347357836.jpgНа засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань містобудування, архітектури та землекористування депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку про безоплатну передачу земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків.
У 2015 році Верховна Рада України ухвалила закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». Документом передбачалась можливість безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир, у їх власність або постійне користування.
Протягом 6 місяців з дня набрання законом чинності, Кабмін мав прийняти постанову, що врегульовує порядок такої процедури. Проте на сьогодні відповідна постанова досі не прийнята.
Детальніше...
 
Київрада звернеться до Кабміну щодо затвердження порядку безоплатної передачі земельних ділянок Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.08.2017
i.jpgСьогодні на засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали проект рішення, який передбачає звернення до Кабінету Міністрів України щодо затвердження порядку про безоплатну передачу земельних ділянок співвласникам багатоквартирних будинків. У зверненні зазначається, що на сьогодні відсутнє законне врегулювання безоплатної передачі земельних ділянок, на яких розташовані багатоквартирні будинки, що перебувають у спільній сумісній власності власників квартир, у їх власність або постійне користування. У 2015 році парламент прийняв закон «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку», яким передбачалась така можливість. Цим же законом встановлювалось, що протягом 6 місяців з дня набрання ним чинності, Кабмін має прийняти постанову, яка встановить порядок такої процедури. Однак на даний момент відповідна постанова все ще не прийнята. «Для зниження соціальної напруги в суспільстві та сприяння реалізації співвласниками багатоквартирних будинків своїх прав, звертаємось з проханням якомога швидше розглянути та прийняти відповідну постанову», - говориться у пояснювальній записці. Підставою для проекту рішення стала місцева ініціатива щодо звільнення житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та ОСББ від плати земельного податку в Києві. Відповідний проект рішення має також розглянути постійна комісія з питань містобудування, архітектури та землекористування. 
 
Житлові будинки з ОСББ та ЖБК проведуть енергоефективні заходи в рамках міської програми «70/30%» Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.08.2017
108451_36347347357836.jpgДля участі у програмі співфінансування «70/30%» цього року відібрані 135 житлових будинків, де створені ОСББ (об’єднання співвласників багатоквартирних будинків) та ЖБК (житлово-будівельні кооперативи). Це набагато більше, ніж минулого року, коли 62 будинки отримали міські гранти на енергоефективні заходи. Про це заявили в КМДА.
На виконання термомодернізації та ремонтів житлових будинків на умовах спів фінансування з міського бюджету виділено близько 130 млн грн.
«Програма «70/30%» успішно працює вже третій рік поспіль, а її масштаби динамічно зростають. За цей рік кількість будинків-учасників зросла майже в десять разів – із 16 до 135. Крім того, паралельно ми запровадили аналогічну програму для будинків, де не створені ОСББ та ЖБК. За цей рік ми маємо 214 заявок на участь у програмі і вже складені 45 проектів робіт. Одними з перших, хто взяв участь у цій програмі, були мешканці будинку за адресою: вул. Льва Толстого, 17-Б, які обрали утеплення будинку. Будинок знаходиться на обслуговуванні у КП «Керуюча Компанія Голосіївського р-ну». Орієнтовна сума робіт склала 359,7 тисяч гривень, з яких мешканці профінансували свою частину 30%, 107,91 тисяч гривень», – зазначили в КМДА.
Детальніше...
 
В Україні вже створено понад 27 тисяч ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
28.07.2017
osbb2_463472346734783473583467358.jpgЗа станом на 1 липня в Україні діють 27 111 ОСББ. Про це заявив Віце-прем'єр-міністр - Міністр регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ України Геннадій Зубко
"Обравши курс на енергоефективність, одним з важливих завдань, яке стоїть перед нами, є формування інституту ефективного власника. Коли власники в будинках об'єднуються навколо загального і ефективного управління своєю власністю, навколо цілей щодо зниження енергоспоживання. Для цього ми взяли необхідне законодавство, надали відповідні інструменти ", - повідомив Р. Зубко.
Віце-прем'єр зазначив, що станом на 1 липня в Україні діють 27 111 ОСББ. Протягом I півріччя 2017 створено понад 1000 ОСББ. На сьогоднішній день близько 20% багатоквартирних будинків перебувають в управлінні ОСББ, пише Урядовий портал.
Зубко також зазначив, що з прийняттям Закону "ПРО ЖКП" і появою послуги "управління", динаміка створення нових ОСББ стане відчутнішим. Адже на модернізацію житлового фонду отримують кошти в межах Фонду енергоефективності насамперед ОСББ.
Детальніше...
 
Київрада пропонує утричі зменшити ставку земельного податку для ОСББ та ЖБК Надрукувати Надіслати електронною поштою
19.07.2017
51281-300x225_35.jpg
Вчора на засіданні постійної комісії з питань бюджету та соціально-економічного розвитку депутати підтримали місцеву ініціативу щодо звільнення житлово-будівельних кооперативів, житлових кооперативів та об’єднань співвласників багатоквартирних будинків від сплати земельного податку.
Відтак, відсоткова ставка зменшиться утричі – з 0,03% до 0,01%. Депутати рекомендують застосувати таке нововведення до 1 квітня 2020 року.
«Це найнижча ставка земельного податку, яка передбачена діючим Положенням про плату за землю. Якщо Київрада на вересневій сесії її ухвалить, це дозволить значно зменшити податковий тягар на членів ЖБК та ОСББ. І що чи не найголовніше – пришвидшить перехід комунальних будинків до сфери управління ОСББ, а також стимулюватиме киян оформляти правовстановлюючі документи на право користування земельними ділянками державної та комунальної форми власності»,  – зазначив голова постійної комісії Київради з питань бюджету Андрій Странніков.
За даними міського земельного кадастру, за ЖБК обліковується 860 земельних ділянок, однак лише на 41 з них оформлено право власності. Ситуація з ОСББ – аналогічна, кажуть депутати. За об’єднаннями співвласників багатоквартирних будинків обліковується 274 земельні ділянки, з них лише на 29 ділянок оформлено право власності.
Детальніше...
 
Утворення ОСББ у житлово-будівельному кооперативі Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.07.2017
osbb2_34637.jpgЖитлові будинки в Україні можуть бути різних форм власності, й управління може здійснюватися різними способами. Поширеним способом спільного будівництва й експлуатації житлових будинків є створення житлово-будівельного кооперативу (далі — ЖБК). ЖБК вважається юридична особа, утворена фізичними та/або юридичними особами, які добровільно об’єдналися на основі об’єднання їх майнових пайових внесків для участі в будівництві або реконструкції житлового будинку (будинків) і наступної його (їх) експлуатації.
Водночас поширення та розвиток інституту об’єднань співвласників багатоквартирного будинку порушило питання, а чи можна утворити ОСББ у будинку, який обслуговується ЖБК? Намагатимемося з’ясувати, які законодавчі положення регламентують це питання.
Закон України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі — Закон про ОСББ) містить статтю 5, яка регламентує питання реорганізації житлово-будівельних кооперативів у ОСББ. Виходячи зі змісту цієї статті, варто виділити декілька важливих положень:
Детальніше...
 
Правила голосування на загальних зборах: практична ситуація Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.06.2017
111841_346.jpg
Якщо в статуті ОСББ передбачено, що рішення приймається 2/3 частини голосів загальних зборів, а Законом № 417-VIII прописані інші правила, то чи зобов’язане ОСББ дотримуватися вимог Закону, чи має право діяти згідно зі своїм статутом?
Насамперед звернімо увагу на те, що норми Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. № 417-VIII (далі — Закон № 417-VIII) є нормами загальної дії, тобто розраховані на всі багатоквартирні житлові будинки. Водночас якщо в будинку створено ОСББ, у питаннях прийняття рішень співвласників щодо управління багатоквартирними будинками слід керуватися спеціальними нормами профільного закону для ОСББ — Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2011 р. № 2866-III (далі — Закон № 2866-III). Про це прямо вказано в ч. 1 ст. 10 Закону № 417-VIII.
Нагадаємо, що Законом № 2866-III установлено такі правила прийняття рішень загальними зборами співвласників (ст. 10):
Детальніше...
 
Київрада прийняла ще одне рішення для підтримки ОСББ і ЖБК Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.04.2017
108451_346874890634.jpgВчора на пленарному засіданні Київської міської ради депутати внесли зміни до Положення про конкурс проектів з реалізації енергоефективних заходів у житлових будинках міста Києва, в яких створені об'єднання співвласників багатоквартирних будинків, а також у кооперативних будинках.
Дане рішення покликане вирішити питання ОСББ та ЖБК, які здійснювали роботи з енергоефективності в попередні періоди, у тому числі придбали матеріали та обладнання, які були фактично використані або використовуються для реалізації енергоефективних заходів, але через обмеження чинного положення, не можуть брати участь в конкурсі.
“Рішення передбачає зміни до положення про конкурс, із внесенням доповнень до пунктів, якими визначаються документи, якими ОСББ і ЖБК підтверджують гарантування оплати власної частки 30%. Ми додаємо видаткові накладні або акти виконаних робіт, які в поточному або в попередньому році підтверджують факт придбання матеріалів чи обладнання. Тобто це фактично є той внесок, який вони зробили за власний рахунок. І ще раз наголошую — це за минулий і позаминулий роки”, - зазначив депутат Київради, який є суб'єктом подання відповідного рішення Вадим Ноздря.
Детальніше...
 
У який строк необхідно зареєструвати зміни до статуту? Надрукувати Надіслати електронною поштою
30.03.2017
tipovoj-ustav-osmd-obedineniya-sovladeltsev-mnogokvartirnogo-doma-300x298_345.jpgЧи регулюються законодавством строки подання документів для державної реєстрації змін до статуту ОСББ, зокрема, чи встановлений строк із дати прийняття рішення загальними зборами, протягом якого документи необхідно подати для державної реєстрації?
Чинне законодавство такого строку не встановлює. Однак на практиці надто „застарілі” рішення можуть викликати питання в посадових осіб, уповноважених на провадження відповідних реєстраційних дій, та ускладнити процес реєстрації. Пояснімо чому.
Основний нормативно-правовий акт, що регулює процедуру проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичних осіб, — це Закон України „Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб — підприємців та громадських формувань” від 15.05.2003 р. № 755-IV (далі — Закон про держреєстрацію). Пунктом 7 ч. 1 ст. 27 Закону про держреєстрацію передбачено, що подання документів із порушенням установленого законодавством строку для їх подання є самостійною підставою для зупинення розгляду документів, поданих для державної реєстрації. За наявності такої підстави держреєстратор повідомляє про це заявника та надає можливість усунути такий недолік, а в іншому разі — відмовляє в державній реєстрації.
Детальніше...
 
ОСББ та ЖБК можуть відшкодувати різницю у нарахуваннях за опалення та гаряче водопостачання Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.03.2017
kak-sohranit-teplo-v-dome-0220120.jpgНа засіданні постійної комісії Київської міської ради з питань житлово-комунального господарства та паливно-енергетичного комплексу депутати підтримали проект рішення «Про відшкодування різниці в нарахуваннях за послуги з централізованого опалення та гарячого водопостачання, наданих ПАТ  «Київенерго» та ПАТ «АК «Київводоканал» об’єднанням співвласників багатоквартирних будинків та житлово-будівельним кооперативам». 
Документом передбачається надання ОСББ та ЖБК відшкодування різниці в нарахуваннях за відповідні послуги в періоди 2002 – 2010 та 2010 – 2014 рр.
Підставою для отримання компенсації буде оформлений тристоронній акт за спожиті гарячу воду  та тепло між ОСББ/ЖБК, ПАТ «Київенерго» та ПАТ «АК «Київводоканал» за визначений розрахунковий опалювальний період.
Детальніше...
 
Які надходження ОСББ не обкладають податком на прибуток Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.03.2017
pravstroit_46874985234890636.jpgЩе з 2015 року кардинально змінилися правила оподаткування неприбуткових організацій, зокрема й ОСББ. Фактично нині ОСББ поділено на 2 групи — неплатники податку на прибуток і ті, хто сплачує податок на прибуток на загальних підставах. Окрім того, зараз важливо ще, на які цілі витрачаються надходження. Адже якщо використання було нестатутне – оподаткування не за горами. А тепер — детальніше…
ОСББ — платник чи неплатник податку на прибуток: ось у чому питання
Нинішньою редакцією ПКУ даровано пільгу, яка взагалі звільняє неприбуткові організації від сплати податку на прибуток. Але не просто так — а, звісно, за певних умов. Так, для того аби бути неплатником податку на прибуток, ОСББ потрібно, щоб одночасно виконувалися 3 умови (п. 133.4 ПКУ):
Детальніше...
 
Голосування на загальних зборах особи, що проживає у неприватизованій квартирі на підставі ордеру Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.03.2017
voting_3246548236458.jpgЧи має право голосувати на загальних зборах особа, яка на підставі ордеру проживає у неприватизованій квартирі?
У першу чергу, нагадаємо, які особи взагалі наділені правом брати участь у загальних зборах об’єднання та голосувати на них. За змістом ст. 6, 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон про ОСББ), такими особами є виключно співвласники. Останніх Закон визначає як власників квартир та  нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку.
Отже, для відповіді на питання слід насамперед з’ясувати, чи можна вважати власниками квартири осіб, які їх не приватизували, а проживають у квартирах на підставі колись отриманого ордеру.
Вочевидь, що ні, оскільки за своїм правовим статусом такі особи є наймачами житла державного житлового фонду, а ордер – це документ, що є підставою для вселення громадянина в надане жиле приміщення та надання права користування цим житлом (ст. 59, 61 Житлового кодексу України). Таким чином, підставою для виникнення права власності отримання особою ордеру та наступне проживання у квартирі не є. 
Детальніше...
 
Голова правління ОСББ бажає звільнитися за власним бажанням: які документи необхідно переоформити? Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.03.2017
8pxvead.jpgОдразу зауважимо, що правовий статус голови правління ОСББ має подвійну правову природу. З одного боку, він, як правило, є працівником юридичної особи — ОСББ, а отже — на нього поширюються всі норми трудового законодавства, у тому числі й ті, що регулюють порядок звільнення працівника з роботи.
З іншого боку — голова правління ОСББ є членом виконавчого органу об’єднання, тож тут діятимуть і спеціальні норми законодавства про ОСББ, а також внутрішніх документів об’єднання. До того ж голова правління є ще й керівником ОСББ як юридичної особи — відомості про нього як про керівника та підписанта зазвичай містяться в Єдиному держреєстрі юросіб1.
А загалом виважений підхід до звільнення голови правління — в інтересах насамперед самого об’єднання, оскільки належна зміна керівництва здатна убезпечити від зайвих проблем через «простої» у роботі об’єднання й не лише.
Отже, наразі з’ясуймо, як організувати оформлення процесу звільнення голови правління найкращим чином.
Детальніше...
 
Чи обов’язкова для ОСББ печатка? Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.03.2017
20000003623_hks.jpgМати чи не мати печатку — справа вільного вибору кожного ОСББ. До відома 30.10.2014 р. набрав чинності Закон України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо спрощення порядку відкриття бізнесу» від 15.04.2014 р. № 1206-VII, яким унесено зміни до норм Цивільного та Господарського кодексів України, а також до норм інших нормативних актів, які стосуються використання печаток.
Указаними змінами скасовується обов’язковість використання печаток суб’єктами господарювання. Отже, ОСББ може самостійно вирішити для себе це питання на власний розсуд.
Детальніше...
 
Енергозбереження у квартирі Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.03.2017
 
Механізми державної та недержавної підтримки підвищення енергоефективності для населення Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.02.2017
osbb_2002201705.jpg10 лютого в приміщені Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації відбувся виїзний інформаційний захід щодо впровадження механізмів співфінансування реконструкції, реставрації, проведення капітальних ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирних будинках міста Києва. Районна влада пропонує киянам скористатися вигідним механізмом, який передбачає, що співвласники сплачують лише 30% вартості робіт, а 70% сплачується з бюджету міста Києва.
Детальну інформацію стосовно того, як прийняти участь в Програмі співфінансування капремонтів 70 на 30 для багатоквартирних будинків м. Києва можна отримати:
I. В сервісних центрах Комунального концерну «Центр комунального сервісу» за адресами:
 1.Міський Центр комунального сервісу (Кловський узвіз, 24).
    2.Святошинський сервісний центр (Вул. Вернадського, 63-а).
    3.Шевченківський сервісний центр (Вул. Довженка, 10).
Детальніше...
 
Столичні багатоповерхівки зможуть економити до 50% вартості комуналки, отримавши муніципальні гранти Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.01.2017
111841_gjesrt4bgrg.jpgСтоличні багатоповерхівки зможуть економити до 50% вартості комуналки, отримавши муніципальні гранти на роботи з енергозбереження
Після встановлення лічильників, міська влада має намір системно впроваджувати заходи з енергозбереження. Встановлення індивідуальних теплових пунктів, заміна вікон і дверей, утеплення стін і даху дають змогу зекономити до 50% на вартості опалення для киян. Про це повідомили під час виступу в Українському кризовому медіа-центрі в рамках брифінгу «Результати і проблеми впровадження програми встановлення будинкових лічильників».
«Два роки тому ми провели детальний аналіз ситуації із енергоспоживанням у столиці та прийняли рішення, в першу чергу – виконати програму встановлення лічильників теплової енергії. Лише за умов обліку мають сенс будь-які заходи енергозбереження. Сьогодні Київ має 95% обліку тепла в будинках, інші 5% – також переведені на розрахунок за тепло за середньозваженими показаннями приладів обліку», – заявили в КМДА.
Детальніше...
 
З 20 січня КМДА прийматиме заявки від ОСББ та ЖБК на отримання енергоефективних грантів «70/30%» Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.01.2017
osmd-enegroeffectivnost_ku.jpgУ період з 20 січня до 28 лютого Київ прийматиме від будинків ОСББ та ЖБК заявки на отримання енергоефективних грантів за програмою 70 на 30. Грант дає можливість мешканцям отримати компенсацію в розмірі 70% від вартості робіт із енергозбереження, що дозволить економити на вартості комунальних послуг. Про це заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він нагадав, що за два попередні роки гранти від міста отримали 78 будинків. Загальна сума компенсації склала майже 26 млн грн.
«Цього року ми збільшили обсяг фінансування – з міського бюджету виділено 30 млн грн на компенсації енергоефективних робіт для будинків ОСББ та ЖБК. Мешканцям цих будинків необхідно підготувати наступні документи: техніко-економічне обґрунтування проекту; документ, що підтверджує повноваження особи на підписання проекту; підтвердження одного або декількох видів гарантування оплати; витяг із протоколу загальних зборів співвласників, що підтверджує їхнє рішення брати участь у конкурсі», – пояснює Петро Пантелеєв.
За його словами, минулого року місто також розширило перелік робіт, які можна виконати в рамках проекту «70/30%».
Детальніше...
 
Міська влада запустить механізм отримання грантів на енергозбереження для будинків, без ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.11.2016
100_5240_0_04112016.jpgМіська влада наступного року запустить у роботу механізм отримання грантів на енергозбереження для будинків, де не створено ОСББ.
Найбільш ефективним механізмом реновації житлового фонду має стати механізм спільної участі у фінансування робіт власників багатоквартирних будинків, тобто його мешканців, і держави. У столиці вже діє така модель для будинків ОСББ і ЖБК, а наступного року аналогічний порядок запрацює і для будинків, де ОСББ ще не створено. Про це сьогодні під час засідання круглого столу з теми: «Стан житлового фонду України. Хто фінансуватиме масові капітальні ремонти будинків: мешканці чи держава?» заявив заступник голови КМДА Петро Пантелеєв.
Він зазначив, що у столиці зараз успішно діє грантова програма 70% на 30% для мешканців будинків ОСББ і ЖБК. Місто оплачує 70% робіт, а мешканці – 30%. Цього року за такою програмою отримали гранти 62 будинки Києва.
Детальніше...
 
Форум термомодернізації і енергоефективності Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.09.2016
57e2470ccbd9d.jpgУ приміщені Київської міської державної адміністрації проходить  форум «Енергоефективна столиця» - перший в Україні муніципальний захід такого напрямку. Представники  КМДА і голови ОСББ діляться практичним досвідом реалізації міських програм зі зниження енерговитрат будинків, а отже заощадження коштів киян за комунальні послуги. А в холі мерії низка підприємств – партнерів заходу демонструє енергозберігаючі матеріали, прилади і новітні технології  термомодернізації і енергоощадності.
Цього року місто закінчить програму встановлення будинкових теплолічильників і повномасштабно приступить до обладнання в будинках індивідуальних теплопунктів. Такі терморегулятори, що дають до 30-40% економії тепла, експериментально вже встановлено в кількох десятках будинків.
Детальніше...
 
Термомодернізація багатоквартирного житла Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.09.2016
news-16100.jpgПрактично у всіх багатоквартирних житлових будинках, побудованих до 1993 року, мають місце великі тепловтрати через які такі будинки потребують значної кількості енергоресурсів на опалення і гаряче водопостачання. У порівнянні з новими будинками, побудованими відповідно до сучасних енергозберігаючими нормами, будівлі старої забудови споживають як мінімум в 2-3 рази більше тепла. Вихід з цієї ситуації - підвищення енергоефективності існуючих багатоквартирних житлових будинків за рахунок виконання термомодернізаційних заходів, щоб зменшити тепловтрати та значно скоротити енергоспоживання.
Термомодернізаційні заходи, як правило, здійснюються в двох напрямках: утеплення будівлі і модернізація його систем опалення та гарячого водопостачання. Обидва ці напрямки тісно пов'язані між собою і будуть ефективні лише за умови спільного виконання.
Заходи з термомодернізації, пов'язані з утепленням будівлі, зрозумілі більшості населення - це теплоізоляція зовнішніх огороджувальних конструкцій (стіни, горищні та підвальні перекриття), заміна застарілих вікон і дверей на сучасні та енергоефективні. При цьому, самі по собі такі заходи не дають економічного ефекту. Їх завдання - скоротити тепловтрати будинку і підвищити комфортність проживання в ньому.
Детальніше...
 
ОСББ - найефективніша форма господарювання у житлових будинках Надрукувати Надіслати електронною поштою
20.09.2016
fullsize_distr.jpgДосвід інших країн показує, що ОСББ - найбільш ефективна і раціональна форма управління багатоквартирними будинками з приватизованими квартирами. В Україні ця практика зародилася ще в 2001 році, коли був прийнятий Закон "Про об'єднання співвласників багатоквартирного будинку". З того часу в Україні було створено понад 20 тисяч ОСББ, аналогічних зарубіжним. Потенційно висока ефективність ОСББ як керуючого будинком закладена в саму структуру такого об'єднання - воно складається із співвласників квартир в цьому будинку. Багато ОСББ змогли мобілізувати фінансові, інтелектуальні, організаційні та інші необхідні ресурси для вирішення загальної для всіх квартиро власників завдання: підвищити технічну стійкість і енергоефективність будинку, знизити його енергоспоживання і пов'язані витрати, забезпечити комфорт проживання і продовжити термін експлуатації будинку.
При цьому, незважаючи на потенційну ефективність для управління будинком, на сьогоднішній день ОСББ створені в трохи більше 20% існуючих багатоквартирних житлових будинків. І хоча процес створення ОСББ триває, причин такої сповільненій динаміки кілька:
Детальніше...
 
Щодо участі в загальних й установчих зборах співвласників багатоквартирного будинку Надрукувати Надіслати електронною поштою
15.09.2016
konnnnnkirsna.jpgУ Законі № 417 зазначено: брати участь в управлінні багатоквартирним будинком можуть співвласники особисто або через представника (ч. 2 ст. 6).
Керуючись ст. 4 Закону № 417, власниками квартир у багатоквартирному будинку можуть бути:
  • фізичні особи — громадяни України, іноземці, особи без громадянства, котрі набули права власності на законних підставах (шляхом купівлі-продажу, міни, дарування, свідоцтва про право на спадок, отримання шляхом приватизації; за рішенням суду, що вступило в законну силу, договором ренти);
  • юридичні особи — суб’єкти підприємницької діяльності, які купили, отримали нерухоме майно в дарунок; шляхом унесення нерухомого майна до Статутного фонду іншим шляхом);
  • територіальні громади — здійснюють цивільні права й обов’язки через органи місцевого самоврядування (ст. 327 ЦКУ), які управляють майном, що є в комунальній власності;
  • держава — від імені якої права й обов’язки власника здійснюють органи державної влади.
Детальніше...
 
Чи можуть мешканці будинку, які не приватизували квартиру, голосувати на зборах ОСББ? Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.09.2016
thumb_143660_news_m.jpegЗгідно зі ст. 1 Закону України  № 417-VIII «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» від 14.05.2015 р. (далі — Закон № 417), багатоквартирний будинок — житловий будинок, у якому розташовано три чи більше квартир. У багатоквартирному будинку можуть також бути розташовані нежитлові приміщення, котрі є самостійними об’єктами нерухомого майна.
Буває, що одна особа має в приватній власності  2, 3 та більше об’єктів нерухомості (квартир або нежитлових приміщень). В одній квартирі живуть власники, а інші квартири можуть здавати в оренду.
Якщо особа винаймає (орендує) квартиру у фізичних або юридичних осіб на підставі договору оренди, тут питань не постає. Такі особи розуміють, що вони не є власниками, а отримали помешкання лише для тимчасового проживання за плату на підставі договору.
Детальніше...
 
Правовий статус й особливості створення асоціації ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
06.09.2016
1469562145537759037548589489.jpgНещодавно минуло 1 липня 2016 року — дата, до якої більшість співвласників, не охочих довірити управління власним багатоквартирним будинком призначеному виконкомом місцевої ради управителеві, прийняли одне з альтернативних рішень — управляти багатоповерхівкою самостійно або ж створити ОСББ.
Саме для тих, хто віддав перевагу останньому варіанту, наразі актуальним є питання стосовно доцільності наступного кроку — створення асоціації ОСББ. У зв’язку із цим пропонуємо з’ясувати, для кого та чим може бути привабливим створення такої асоціації, якими особливостями вирізняються її правовий статус і порядок створення тощо…
Правовий статут асоціації ОСББ
Розпочнімо з основ, звернувшись до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон про ОСББ), статтею 1 якого визначено:
«асоціація об’єднань співвласників багатоквартирного будинку — юридична особа, створена для представлення спільних інтересів об’єднань співвласників багатоквартирних будинків».
Детальніше...
 
Ревізійна комісія ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
29.08.2016
osmd-enegroeffectivnost.jpgДля контролю за фінансово-господарською діяльністю правління ОСББ співвласники на загальних зборах можуть:
1) обрати із числа співвласників ревізійну комісію (ревізора)
або
2) прийняти рішення про залучення аудитора.
Кількість членів ревізійної комісії, порядок її діяльності затверджуються загальними зборами ОСББ.
Строк діяльності ревізійної комісії визначається в статуті ОСББ і може бути змінений за рішенням загальних зборів. Загальні збори вправі в будь-який час припинити повноваження ревізійної комісії чи окремих її членів.
Детальніше...
 
Правління ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.08.2016
osbb_445445.jpgПравління ОСББ – виконавчий орган, який обирається загальними зборами для керівництва діяльністю об’єднання.
До компетенції правління ОСББ відповідно до Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» і Типового статуту ОСББ належать:
  • підготовка кошторису, балансу об’єднання й річного звіту;
  • здійснення контролю за своєчасною сплатою співвласниками внесків і платежів та вжиття заходів щодо стягнення заборгованості згідно із законодавством;
  • розпорядження коштами об’єднання відповідно до затвердженого загальними
    зборами об’єднання кошторису;
Детальніше...
 
Проведення установчих зборів ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.08.2016
2420osbbb.jpgРішення про створення ОСББ приймається на установчих зборах.
Голосувати на установчих зборах має право власник квартири/нежитлового приміщення або його представник (згідно із законом чи за довіреністю).
УВАГА! Якщо квартира належить більш як одному співвласникові, то реалізація прав та обов’язків співвласників квартири відбувається в порядку, передбаченому законодавством для реалізації права спільної власності
Під час голосування на установчих зборах використовують такі прості правила:
1. Рішення приймається шляхом поіменного голосування.
Детальніше...
 
Загальні збори ОСББ Надрукувати Надіслати електронною поштою
11.08.2016
108974_osbb.jpgЗагальні збори є вищим органом управління ОСББ.
Усі важливі рішення щодо «життя» будинку та діяльності ОСББ приймаються на загальних зборах.
Загальні збори повинні скликатися не рідше ніж раз на рік.
Стаття 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» містить перелік питань, що належать до виключної компетенції загальних зборів. Це означає, що рішення з таких питань може буте прийнятне лише на загальних зборах відповідною більшістю голосів співвласників.
Детальніше...
 
Презентація Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.08.2016
 
Чи включається площа балкона до загальної площі квартири або нежитлового приміщення Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.07.2016
108451ossbb.jpgПід час створення об’єднання співвласників багатоквартирного будинку й управління багатоквартирним будинком постає низка запитань.
Одне з них — як визначати кількість голосів, які має співвласник під час голосування?
Згідно зі ст. 10 Закону України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» від 29.11.2001 р. № 2866-III (далі — Закон № 2866), кожен співвласник (його представник) під час голосування має кількість голосів, пропорційну до частки загальної площі квартири чи нежитлового приміщення співвласника в загальній площі всіх квартир і нежитлових приміщень, розташованих у багатоквартирному будинку.
Детальніше...
 
До будинку прибудоване нежитлове приміщення: чи включати його до загальної площі Надрукувати Надіслати електронною поштою
14.07.2016
1osbb_dobudova.jpgБагатоквартирними будинками з різноманітними офісами, магазинами, закладами харчування на першому поверсі нині нікого не здивувати. У силу закону власники нежитлових приміщень мають рівні права з власниками квартир, тож зазвичай «сусідство» із приміщеннями громадського призначення жодним чином не ускладнює процедури створення та діяльність ОСББ. Утім про один нюанс усе ж поговоримо…
У більшості випадків (особливо якщо мовити не про новобудови) усілякі адміністративні, торгові приміщення на нижніх поверхах багатоквартирних будинків — це колишні квартири, переведені в нежитловий фонд.
Детальніше...
 
Як проводитиметься конкурс із призначення управителів багатоквартирного будинку Надрукувати Надіслати електронною поштою
07.07.2016
osnn_upravitel.jpgМінрегіонбуд наказом від 13.06.2016 р. № 150 затвердив Порядок проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку (далі — Порядок № 150). Останній визначає процедуру підготовки та проведення конкурсу з призначення управителя багатоквартирного будинку, у якому не створено об’єднання співвласників багатоквартирного будинку, співвласники котрого не прийняли рішення щодо форми управління багатоквартирним будинком.
Як передбачено Порядком № 150, оголошення про проведення конкурсу, а також про способи й місце отримання конкурсної документації, розмір плати за участь у конкурсі (у разі її визначення організатором конкурсу) розміщуватимуться організатором конкурсу на офіційному веб-сайті органу місцевого самоврядування.
Детальніше...
 
Зміни до Закону «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку» Надрукувати Надіслати електронною поштою
17.06.2016
91-300x200.jpgПитання щодо надання послуг з утримання багатоквартирних будинків на час визначення їх управителів буде врегульоване на законодавчому рівні. 14 червня Верховна Рада України за основу і в цілому прийняла законопроект «Про внесення змін до статті 13 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку». За відповідне рішення проголосували 259 народних депутатів.
Детальніше...
 
Що чекає на житлово-будівельні кооперативи 1 липня 2016 року: відповіді на злободенні запитання Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.04.2016
osbb234534543535.jpgОстаннім часом до нас надходить усе більше запитань від співвласників багатоквартирних будинків, де діють житлово-будівельні кооперативи (ЖБК). Що буде з ЖБК після 1 липня 2016 року? На найпоширеніші із запитань ми попросили відповісти експерта Проекту USAID "Муніципальна енергетична реформа в Україні" Дмитра Левицького.
ПЕРЕДІСТОРІЯ
Як відомо, пункт 5 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" передбачає, що "у разі якщо протягом одного року з дати набрання чинності цим Законом співвласники багатоквартирного будинку, в якому не створено об’єднання співвласників, не прийняли рішення про форму управління багатоквартирним будинком, управління таким будинком здійснюється управителем, який призначається на конкурсних засадах виконавчим органом місцевої ради, на території якої розташований багатоквартирний будинок".
Детальніше...
 
Управління багатоквартирним будинком: обрання управителя Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.04.2016
thumb_image345435435.php.jpegЦя сторінка присвячена питанням життя за новим законом тих багатоквартирних будинків, співвласники яких ще не створили ОСББ і поки ще не можуть скористатися з переваг об’єднання, але хочуть самостійно визначити управителя будинку, щоб уникнути призначення управителя органами місцевого самоврядування. Детальніше про зміни, які передбачає Закон України "Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку" можна прочитати на нашому сайті.
Стаття 10 Закону України “Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку” детально регулює порядок прийняття рішень співвласниками багатоквартирного будинку. Однак варто звернути увагу на те, що ч.7 ст.10 згаданого закону передбачає складання протоколу зборів співвласників за формою, затвердженою центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної житлової політики. Зараз така форма протоколу вже затверджена Міністерством регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України (Мінрегіон).
Детальніше...
 
Вперше за багато років Держава запропонувала суспільству європейські підходи до реалізації проектів Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.04.2016
index345643777.jpegУрядом запроваджено програму з утеплення житла, за якою держава відшкодовує частину суми кредиту на енергоефективне обладнання та матеріали для населення, ОСББ та ЖБК (від 20% до 70%).
Впровадження програми – це перший важливий крок, який має привести до проведення комплексної термомодернізації житлового фонду в Україні, 80% якого потребує повної термомодернізації.
Як свідчить досвід європейських країн, залучення держави, бізнесу та громадян сприяє ефективному розв’язанню цієї проблеми.
Державною програмою передбачено відшкодування:
Детальніше...
 
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.