ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
  statut_21042017215.jpg
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
banner17067.jpg
2d4c64573e448af2cecbc17abba85ef7_1434053164_medium.png
obgovorennja.jpg
vidkr_urjad.png
shvydka_jur_dopomoga.png
museum_.gif
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні2572
mod_vvisit_counterВчора4249
mod_vvisit_counterНа цьому тижні11463
mod_vvisit_counterЗа місяць100000
mod_vvisit_counterЗа весь час5927318
Новини
1025-річчю Хрещення Київської Русі присвячується Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.07.2013
img_1475.jpg23 липня на території Шевченківського району столиці відбулося відкриття меморіальної дошки до 1025-річчя хрещення Київської Русі.
В урочистостях відкриття на фасаді будинку Служби безпеки України за адресою вул.Володимирська,35, взяли участь віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, міністр культури Леонід Новохатько, керівники вітчизняної спецслужби, представники духовенства та наукової спільноти.
 У заході також прийняли участь представники столичної влади - заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж та голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Зімін.

Детальніше...
 
Cьогодні виповнюється 23-тя річниця від ухвалення Декларації про державний суверенітет України Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.07.2013
suverenytet.jpgЦе фактично була програма побудови незалежної держави. Декларація надала поштовх і напрямок процесу утворення національних держав на теренах падаючої комуністичної імперії. У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».
Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.
Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
Детальніше...
 
Про відзначення 110-річчя з дня народження Бориса Гмирі Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.07.2013

image11_gmyrja.jpg5 серпня 2013 року виповнюється 110 років з дня народження видатного українського співака Бориса Гмирі. Борис Гмиря - харизматична постать у світовій і українській культурі, чий духовний потенціал має загальнолюдський, глобальний масштаб. Він єдиний з надзвичайною силою інтегрував українську вокальну школу і українську музичну культуру в світовий контекст. І зробив він це, живучи і працюючи в себе вдома, в Україні, а не в чужих світах.

Враховуючи важливість постаті Бориса Гмирі, Верховна Рада України постановляє: у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження Бориса Гмирі.

Твори у виконанні Б.Гмирi включені в найпрестижніші музичні каталоги, а ім'я прикрашає списки найвидатніших вокалістів світу. У 1962 воно внесене до престижної Міжнародної енциклопедії "Whо іs whо?", 1992 - до списку ста славетних українців за тисячолітню історію України, 2001 - до альманаху "Видатні діячі України минулих століть", 2002 - до альманаху "Золота еліта України".

Детальніше...
 
Візит Філіппо Ломбарді Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.07.2013
n_lombardi2_400.jpg4 липня 2013 року в рамках Програми офіційного візиту в Україну Софійський музей Національного заповідника "Софія Київська", що розташований на території Шевченківського району столиці відвідав Голова Ради Кантонів Парламенту Швейцарської Конфедерації Філіппо Ломбарді. Під час екскурсії по пам'ятках Софійського архітектурного ансамблю ХI-XVIII ст., високого гостя супроводжувала генеральний директор Заповідника Олена Сердюк.
 
60-річчя видатної співачки - Квітки Цісик Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.06.2013
83e15c30bafd7a03f915bc09d3e2eb4eae5614cb.jpgУ 2013 році виповнилося 60 років з дня народження видатної співачки (сопрано) українського походження, виконавиці українських народних та популярних пісень Квітки Цісик.
Враховуючи вагомий внесок творчості Квітки Цісик у популяризацію української пісні за кордоном, Верховна Рада України постановила у 2013 році відзначити на державному рівні 60-річчя з дня народження Квітки Цісик.
Кві́тка Ці́сик - американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка. Пісня «Ти світло мого життя», яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Виконавиця українських народних і популярних пісень.
Детальніше...
 
Відзначення 900-річчя літопису "Повість минулих літ" Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.06.2013
imagesca7bc99i.jpgУ 2013 році виповнюється 900 років з часу створення першого варіанта літопису "Повість минулих літ".
Враховуючи історичне і культурне значення літопису "Повість минулих літ", Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 900-річчя першого варіанта літопису "Повість минулих літ".
По́вість мину́лих літ - це літописне зведення, складене в Києві на початку 12 століття, пам'ятка історіографії та літератури та перша в Київській Русі  пам'ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Висвітлює історію східних слов'ян та князівської влади, утвердження християнства на Русі, містить оповіді про виникнення слов'янської писемності, відбиває настрої різних суспільних верств. Записи подаються порічно. Використано перекази, оповідання, повісті, легенди.
Детальніше...
 
На Володимирській гірці відкриють «Алею художників» Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.06.2013
68_big.jpgЗа підтримки Київської міської державної адміністрації, враховуючи пропозиції Громадських організацій «Асоціація артгалерей України» та «Київ 3000» у парку «Володимирська гірка» відкриють найдовшу галерею під відкритим небом «Алею художників». Вона розташується від Андріївської церкви до фунікулеру і далі на алеях парку.
На алеї постійно працюватимуть виставки-ярмарки, недільні аукціони, тематичні виставки та всеукраїнські вернісажі у дні національних свят. На виставках-ярмарках усі бажаючі зможуть придбати картини, товари народних промислів та сувенірну продукцію. Також організатори обіцяють проводити міжнародні художні презентації, а на маленьких гостей чекатимуть дитячі студії-вернісажі.
Детальніше...
 
110 років з дня народження Наталі Забіли — однієї з найулюбленіших українських дитячих поеток Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.06.2013
img001.jpgУ 2013 році виповнилося 110 років з дня народження української письменниці, перекладача, драматурга Наталі Забіли.
Враховуючи важливість постаті Наталі Забіли, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження Наталі Забіли.
На творах Наталі Забіли виросло кілька поколінь дітей. Критики характеризували її творчість як «материнську пісню, цікаву, барвисту, розумну, клопітку, дбайливу», а в передмові до одного з видань Наталю Забілу названо «однією з найвидатніших українських письменниць, які пишуть для дітей». У її біографії немає місця екзотичним, романтичним чи героїчним подробицям. Можливо, тому що на це просто не було часу. Адже Наталя Забіла повністю присвятила своє життя дитячій літературі. У її творчому доробку близько двохсот книг - вірші, повісті, оповідання, п'єси й драматичні поеми.
Наталя Забіла народилася у Санкт-Петербурзі 5 березня 1903 року у дворянській родині з великими мистецькими традиціями. Дівчинка зростала в атмосфері захоплення художнім словом, музикою, живописом. Вона багато читала, зокрема, твори Тараса Шевченка, і вже в дитинстві пробувала писати.
Детальніше...
 
150-річчя від дня народження одного із найвідоміших архітекторів кінця XIX - початку XX ст. Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.06.2013
vladislav-gorodetsky.jpgОдним із найвідоміших архітекторів у Києві кінця XIX - початку XX ст. був Владислав Владиславович Городецький. Лєшек Дезидерій Владислав Городецький (таким було його повне ім"я) народився 23 травня (4 червня 1863 року) в с. Шолудьки Брацлавського повіту Подільської губернії (тепер - Немирівський район Вінницької області), в маєтку батьків матері, Леопольдіни Глюзинської.
У 1885 р. закінчив реальне училище при євангелічній лютеранській церкві св. Павла в Одесі. Вже там було відзначено його успіхи в малюванні. У 1885-1890 рр. навчався в Імператорській академії мистецтв у С.-Петербурзі, яку закінчив зі званням класного художника III ступеня і правом на чин чотирнадцятого класу та з наданням права споруджувати будівлі.
Детальніше...
 
Відзначення 300-річчя з дня народження архітектора Івана Григоровича-Барського Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.06.2013
4727ba8145a8cc138253a34461b2d16b68713a89.jpgУ 2013 році виповнюється 300 років з дня народження видатного архітектора українського бароко Івана Григоровича-Барського.
Враховуючи важливість постаті Івана Григоровича-Барського для формування українських архітектурних традицій, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя з дня народження видатного архітектора.
Архітектурна спадщина Івана Григоровича-Барського є досить різноманітною: водогін із фонтаном "Феліціан" на Подолі, над яким зодчий збудував вишуканий цегляний павільйон, де на даху було встановлено статую апостола Андрія. Вода витікала з посудини, яку тримав янгол. Але на початку ХІХ ст. янгол поступився місцем Самсонові, що роздирає пащу леву. Наново декорував стародавню Кирилівську церкву.
На жаль, багато з робіт Івана Григоровича не збереглися. Але й ті, що залишилися, дають уявлення про нього як про геніального архітектора: Покровська церква (1766) на однойменній вулиці у столиці. Так само збереглася й Набережно-Микільська церква (1772-1775) на вулиці Григорія Сковороди у Києві.
Детальніше...
 
Про відзначення 1025-річчя заснування міста Лубен Полтавської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.06.2013
lubny_city_coa.jpgУ 2013 році виповнюється 1025 років місту Лубнам Полтавської області - одному з найдревніших українських міст. Враховуючи історичне і культурне значення міста Лубен Полтавської області та у зв’язку з його 1025-річчям, Верховна Рада України постановляє: У 2013 році урочисто відзначити 1025-річчя заснування міста Лубен Полтавської області.
Детальніше...
 
240-річчя з дня народження Василя Каразіна Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
71930.jpgУ 2013 році виповнилося 240 років від дня народження українського вченого і громадського діяча Василя Каразіна.
Враховуючи значний внесок Василя Назаровича Каразіна у розвиток науки та освіти, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 240-річчя з дня народження Василя Каразіна.
Василь Назарович Каразін народився 30 січня 1773 р. в селі Кручик на Слобожанщині (тепер Харківська область). Батько, офіцер російської армії, походив з грецького роду Караджі, мати - з козацької родини Ковалевських. До 10-ти років Василь навчався в маєтку батька, дружив із сільськими дітьми. Після смерті батька родина переїхала до Вільшани, де в будинку вітчима він часто зустрічався з Григорієм Савичем Сковородою. Дитячі спогади про це знайомство Василь Назарович проніс через усе життя.
Світогляд Василя Назаровича Каразіна формувався під впливом творів Григорія Савича Сковороди та кращих європейських культурних традицій, що панували в приватних пансіонах Кременчука та Харкова, де він навчався до 17-ти років.
Детальніше...
 
190 років з дня народження видатного педагога Костянтина Ушинського Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
61.jpgУ 2013 році виповнилося 190 років з дня народження видатного педагога Костянтина Дмитровича Ушинського.
Враховуючи важливість постаті Костянтина Ушинського, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні день народження видатного педагога.
Костянтин Дмитрович Ушинський народився 18 або 19 лютого 1824 р. (за іншими даними, 1823 р.) у с. Богданка на Новгород-Сіверщині (за іншими даними, в Тулі) в родині дрібномаєткового дворянина, ветерана Вітчизняної війни 1812 р. Сім'я не мала великих матеріальних достатків, оскільки Дмитро Ушинський відпустив селян на волю ще до реформи 1861 р. Мати, Любов Степанівна Гусак-Капніст, яка походила з родини відомого українського письменника В. В. Капніста, померла, коли синові було 11 років. Але його початковою освітою й вихованням опікувалась саме вона. Прищеплену нею любов до української мови й культури педагог проніс через усе життя.
Детальніше...
 
Київський зоопарк запрошує всіх на святкування Дня захисту дітей Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
1337326232_begemot.jpgКиївський зоопарк запрошує всіх киян та гостей столиці в перший день літа в гості для сімейного відпочинку та святкування Міжнародного дня захисту дітей.

Згідно дорученню голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, 1 червня для усіх дітей віком до 16 років вхід до Київського зоопарку БЕЗКОШТОВНИЙ.

В цей чудовий теплий день окрім слона, бегемота та ще кілька сотен видів тварин на дітей буде очікувати цікава та захоплююча розважальна програма, а саме аніматори, безкоштовні майстер-класи, вікторини, призи.

А також спільно з Київською службою порятунку (КАРС) на території Київського зоопарку буде створений «Мотузковий парк».
Діти зможуть поринути в цікаву подорож по всій території зоопарку. Їх непростий шлях буде пролягати звивистими стежками та через зелені квітучі галявини під тінню столітніх дерев та під пильними поглядами орлів, тигрів, ведмедів. І тільки виконавши всі завдання, найсміливіші та мужні отримають нагороди та пам'ятні призи.

              Київський зоопарк одне з найкращих місць для сімейного відпочинку, чекає на Вас!

 
До 150-річчя від дня народження Євгена Петрушевича Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
240x180n_photo_8cb161da4efa50197668e40af900973d.jpg3 червня 2013 року виповнюється 150 років з дня народження Євгена Омеляновича Петрушевича - українського громадсько-політичного діяча, президента Західноукраїнської Народної Республіки (ЗУНР).
Враховуючи важливість постаті Євгена Петрушевича для історії України, українського державотворення, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження Євгена Петрушевича.
Євген Петрушевич - справжніх патріот, який головним сенсом свого життя обрав здобуття свободи для рідної землі.
Народився 3 червня 1863 році у місті Буськ, нині Львівської області, в сім'ї греко-католицького священика. Батько був знавцем української історії й літератури, людиною широкого духовного кругозору, глибокої національної свідомості. Відповідно виховав своїх трьох синів.
Детальніше...
 
110 років від дня народження Івана Багмута Надрукувати Надіслати електронною поштою
30.05.2013

ivan_bagmu.jpg07 червня 2013 року виповнюється 110 років від дня народження Івана Андріановича Багмута - українського письменника, родом з Катеринославшини. 

Дитинство і юність. Іван Багмут народився в селі Бабайківка Новомосковського повіту Катеринославської губернії (тепер Царичанського району) 7 червня 1903 року. Батько його був вчителем і намагався дати синові добру освіту.

Навчався Іван спершу у Новомосковській чоловічій гімназії, продовжував освіту в учительській семінарії, яку закінчив у 1921 році. Деякий час він вчителював у рідному селі, а згодом переїхав до Харкова. Тут І. Багмут працював інспектором Народного комісаріат освіти УРСР, став редактором відділу юнацької літератури у Державному видавництві України, літредактором художнього відділу Всеукраїнської радіоуправи, референтом в РАТАУ. В Харкові він продовжував навчання в сільськогосподарському інституті.

Наприкінці 20-х років Іван Багмут багато подорожував.

Детальніше...
 
У Шевченківському районі відкрили професійний пункт велопрокату та провели свято дитячої творчості Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.05.2013
p5240100.jpg24 травня 2013 року  з нагоди Дня Києва і Дня столиці у парку ім. Т. Шевченка Шевченківського району столиці відкрили перший в Україні професійний пункт велопрокату у вигляді дворівневого велопарковочного комплексу. Такі конструкції застосовуються в Голландії і дуже добре себе зарекомендували. Привітання з цієї нагоди від імені Шевченківської районної в місті Києві державної Сергія Зіміна передала Леся Макошко - начальник управління культури, туризму та охорони культурної спадщини. За її словами, тут будуть проводиться захоплюючі велоекскурсії. Таким чином Шевченківська районна в місті Києві державна адміністрація міста Києва послідовно впроваджує тему екологічного транспорту в центрі столиці.
Відкриття цього пункту велопрокату є одним із кроків провадження нового туристичного проекту, який став можливий завдяки підтримки Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Зіміна Сергія Георгійовича, Голландської торгової палати, ГО «Київ. Стратегія 2025 року» та її керівника Федора Баландіна, голландської фірми "Фалко".
Наступних два подібних пункти велопрокату будуть розташовані на вул. Б.Хмельницького, 1 і Пушкінській, 1-3/5.
Детальніше...
 
У парку ім.Т.Шевченка відкриють пункт прокату велосипедів та відбудеться фестиваль дитячої творчості Надрукувати Надіслати електронною поштою
24.05.2013

sm300x210_image-dde11d2.jpgСьогодні  на честь свята рідного міста - Дня Києва і Дня столиці в нашому Шевченківському районі впроваджується ще один новий туристичний проект - відкриття першого в Україні професійного пункту велопрокату у вигляді дворівневого велопарковочного комплексу. Це проект став можливий завдяки підтримки Голови Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Зіміна Сергія Георгійовича, Голландської торгової палати, ГО «Київ. Стратегія 2025 року», голландської фірми "Фалко". Вперше в Києві, будуть проводиться захоплюючі велоекскурсії. Це перший в Україні професійний пункт велопрокату у вигляді дворівневого велопарковочного комплексу.

Детальніше...
 
100-річчя Національної музичної академії України імені Чайковського Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.05.2013
1d32ea5983809f1dea90c52e31a5858a.jpgУраховуючи вагомий внесок Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського у розвиток вітчизняної музичної освіти, науки, культури і духовності, з метою сприяння у створенні умов для подальшої успішної діяльності цього вищого навчального закладу та з нагоди відзначення у 2013 році 100-річчя від дня його заснування Президент України постановив утворити Організаційний комітет із підготовки та відзначення 100-річчя Національної музичної академії України імені П.І. Чайковського.
Історія Національної музичної академії імені П.І. Чайковського відбиває складну драматичну долю нашої держави. Але на всіх етапах свого існування вона гідно зберігала й примножувала високий професіоналізм, єдність традицій українського народу зі здобутками європейських музичних культур. Рішенням Колегії Міністерства освіти України від 29 червня 1995 року, протокол № 19, Національна музична академія України імені П.І. Чайковського віднесена до навчальних закладів найвищого, IV рівня акредитації.
Детальніше...
 
1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря Надрукувати Надіслати електронною поштою
21.05.2013
podaf08.jpgУ 2013 році виповнюється 1000 років від часу заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря преподобним Антонієм Печерським - пам'ятки архітектури і містобудування національного значення.
Враховуючи важливе історичне, духовне і культурне значення Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря як святині православної церкви для українського народу, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 1000-річчя з дня заснування Свято-Усікновенського Лядівського скельного чоловічого монастиря.
Тисячу років Лядівський монастир є оберегом православної віри і духовності нашого народу. Перекази розповідають, що ця свята обитель була заснована ще у ХІ столітті преподобним Антонієм Печерським, який 1013 року йшов через ці мальовничі подільські краї Надністрянщини зі Святої гори Афон.
Детальніше...
 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 161 - 180 з 338
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.