ОФІЦІЙНИЙ САЙТ РАЙОННОЇ ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ
 
Головна Пошук e-mail

el_zvern.png
grafik-priyomiv.jpg
 
grom_obgovor_2016.jpg
 baner_shrda.png
pereimenuv.png
partnerski_proektu.png
banner17067.jpg
2d4c64573e448af2cecbc17abba85ef7_1434053164_medium.png
obgovorennja.jpg
vidkr_urjad.png
city_light_new_03.jpg
shvydka_jur_dopomoga.png
museum_.gif
ban_osbb2210.jpg
derjava.jpg

Погода
Погода у Києві

вологість:

тиск:

вітер:

karta1.jpg

Лічильник відвідувань

mod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_countermod_vvisit_counter
mod_vvisit_counterСьогодні571
mod_vvisit_counterВчора2281
mod_vvisit_counterНа цьому тижні571
mod_vvisit_counterЗа місяць100000
mod_vvisit_counterЗа весь час5423501
Новини
Про відзначення 400-річчя гетьманства Петра Сагайдачного в українському козацтві Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.01.2014
saga26_02_14.jpeg.jpegУ лютому 2014 року виповнюється 400 років з часу гетьманства Петра Сагайдачного в українському козацтві. Враховуючи вагомий особистий внесок гетьмана України Петра Сагайдачного у формування України як потужної та незалежної держави, Верховна Рада України постановляє у 2014 році урочисто відзначити на державному рівні 400-річчя гетьманства Петра Сагайдачного в українському козацтві.

Так, з метою вшанування гетьмана України Петра Сагайдачного в Шевченківському районі заплановані наступні заходи:
Детальніше...
 
У Києві стартував проект «Зазираючи у вікна» Надрукувати Надіслати електронною поштою
25.12.2013
12573.jpgУ Києві на вулиці Ярославів вал стартував проект «Зазираючи у вікна». Зазирнути у вікна історії через призму старих фотографій, що несподівано отримують життя посеред міста - таку гру запропонували киянам та гостям столиці «Київське благодійне товариство» та Українська асоціація професійних фотографів (УАПФ). Проект реалізований за кошти київських меценатів і коштував їм 14 тис. грн. - це виготовлення величезних фотографій, що зможуть витримати морози, монтажні роботи та оренда фото у приватних колекціях.
Детальніше...
 
Про відзначення 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка Надрукувати Надіслати електронною поштою
09.12.2013
boris_grin4enko.jpg9 грудня 2013 року виповнюється 150 років з дня народження Бориса Дмитровича Грінченка - великого Просвітителя українського народу, освітнього і громадського діяча кінця XIX - початку XX століть, педагога, письменника, перекладача, літературознавця, вченого, мовознавця, етнографа, лексикографа, автора славнозвісного "Словаря української мови". Враховуючи важливість постаті Бориса Грінченка, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 150-річчя з дня народження Бориса Грінченка.
Детальніше...
 
175-річчя від дня народження Івана Нечуя-Левицького Надрукувати Надіслати електронною поштою
25.11.2013
ne4_lev.jpegСьогодні виповнюється 175 років  з дня народження Івана Семеновича Нечуя-Левицького – видатного письменника та публіциста. Іван Нечуй-Левицький увійшов в історію української літератури як видатний майстер художньої прози. Створивши ряд високохудожніх соціально-побутових оповідань та повістей, відобразивши в них тяжке життя українського народу другої половини ХIХ століття, показавши життя селянства й заробітчан, злиднями гнаних з рідних осель на фабрики та рибні промисли, І.Нечуй-Левицький увів в українську літературу нові теми й мотиви, змалював їх яскравими художніми засобами.
Детальніше...
 
Вуличне піаніно з'явилося на Хрещатику Надрукувати Надіслати електронною поштою
13.08.2013

9db9704b47ddbc995bfe12c8b9963432.jpg11 серпня 2013 року відбувся перший джазовий концерт на Хрещатику з використанням нещодавно встановленого вуличного піаніно.

За ініціативи та підтримки Департаменту містобудування та архітектури, громадської організації «Київ. Стратегія 2025», клубу «Купідон» та фестивалю «Джаз Коктебель» у центрі міста розпочався проект «Київ-Коктебель Джем-Сейшн».

Відкрив проект виступ квартету Наталії Лебедєвої, який упродовж двох годин дарував джазову насолоду перехожим.

Детальніше...
 
Запрошуємо на святковий концерт до 1025-річчя Хрещення Київської Русі! Надрукувати Надіслати електронною поштою
26.07.2013
cd12-p.jpgРайонний святковий концерт з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі
«Православна хорова скарбниця»

За сприяння Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації та голови  району Сергія Зіміна 27 липня 2013 року об 11.00 у парку ім. Т.Шевченка відбудеться районний святковий концерт з нагоди відзначення 1025-річчя Хрещення Київської Русі - «Православна хорова скарбниця».
У долі кожного народу є вікопомні події, які визначають його майбутнє, наповнюють особливим змістом  людське життя і діяльність суспільства, впливають на головний напрямок розвитку держави та особистості. Такою подією стало для слов'янських народів хрещення князем Володимиром народу Київської Русі. Християнство, що має невичерпний духовний і культурний потенціал,  дає благодатні сили для творення добра та примноження любові.
До свята привітати гостей зі сцени запрошені артисти Академічної чоловічої хорової капели ім. Л.Ревуцького.
З урочистим привітанням виступить Голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації  Сергій Георгійович Зімін.

Запрошуємо шевченківців та гостей міста Києва!
 
1025-річчю Хрещення Київської Русі присвячується Надрукувати Надіслати електронною поштою
23.07.2013
img_1475.jpg23 липня на території Шевченківського району столиці відбулося відкриття меморіальної дошки до 1025-річчя хрещення Київської Русі.
В урочистостях відкриття на фасаді будинку Служби безпеки України за адресою вул.Володимирська,35, взяли участь віце-прем'єр-міністр України Костянтин Грищенко, міністр освіти і науки Дмитро Табачник, міністр культури Леонід Новохатько, керівники вітчизняної спецслужби, представники духовенства та наукової спільноти.
 У заході також прийняли участь представники столичної влади - заступник голови Київської міської державної адміністрації Віктор Корж та голова Шевченківської районної в місті Києві державної адміністрації Сергій Зімін.

Детальніше...
 
Cьогодні виповнюється 23-тя річниця від ухвалення Декларації про державний суверенітет України Надрукувати Надіслати електронною поштою
16.07.2013
suverenytet.jpgЦе фактично була програма побудови незалежної держави. Декларація надала поштовх і напрямок процесу утворення національних держав на теренах падаючої комуністичної імперії. У преамбулі Декларації підкреслювалося, що Верховна Рада УРСР проголошує суверенітет України як «верховенство, самостійність, повноту і неподільність влади республіки в межах її території, незалежність і рівноправність у зовнішніх відносинах».
Декларація проголошувала економічну самостійність України. У документі підкреслювалося намір створити банківську, цінову, фінансову, митну та податкову системи, сформувати державний бюджет, а при необхідності ввести власну грошову одиницю.
Декларація визнавала самостійність республіки у вирішенні питань науки, освіти, культурного і духовного розвитку української нації.
Детальніше...
 
Про відзначення 110-річчя з дня народження Бориса Гмирі Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.07.2013

image11_gmyrja.jpg5 серпня 2013 року виповнюється 110 років з дня народження видатного українського співака Бориса Гмирі. Борис Гмиря - харизматична постать у світовій і українській культурі, чий духовний потенціал має загальнолюдський, глобальний масштаб. Він єдиний з надзвичайною силою інтегрував українську вокальну школу і українську музичну культуру в світовий контекст. І зробив він це, живучи і працюючи в себе вдома, в Україні, а не в чужих світах.

Враховуючи важливість постаті Бориса Гмирі, Верховна Рада України постановляє: у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження Бориса Гмирі.

Твори у виконанні Б.Гмирi включені в найпрестижніші музичні каталоги, а ім'я прикрашає списки найвидатніших вокалістів світу. У 1962 воно внесене до престижної Міжнародної енциклопедії "Whо іs whо?", 1992 - до списку ста славетних українців за тисячолітню історію України, 2001 - до альманаху "Видатні діячі України минулих століть", 2002 - до альманаху "Золота еліта України".

Детальніше...
 
Візит Філіппо Ломбарді Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.07.2013
n_lombardi2_400.jpg4 липня 2013 року в рамках Програми офіційного візиту в Україну Софійський музей Національного заповідника "Софія Київська", що розташований на території Шевченківського району столиці відвідав Голова Ради Кантонів Парламенту Швейцарської Конфедерації Філіппо Ломбарді. Під час екскурсії по пам'ятках Софійського архітектурного ансамблю ХI-XVIII ст., високого гостя супроводжувала генеральний директор Заповідника Олена Сердюк.
 
60-річчя видатної співачки - Квітки Цісик Надрукувати Надіслати електронною поштою
18.06.2013
83e15c30bafd7a03f915bc09d3e2eb4eae5614cb.jpgУ 2013 році виповнилося 60 років з дня народження видатної співачки (сопрано) українського походження, виконавиці українських народних та популярних пісень Квітки Цісик.
Враховуючи вагомий внесок творчості Квітки Цісик у популяризацію української пісні за кордоном, Верховна Рада України постановила у 2013 році відзначити на державному рівні 60-річчя з дня народження Квітки Цісик.
Кві́тка Ці́сик - американська співачка українського походження, популярна виконавиця рекламних джинґлів у США, оперна і блюзова співачка. Пісня «Ти світло мого життя», яку вона виконала для однойменного фільму, отримала 1978 року «Оскар» та «Золотий глобус» у номінації за найкращу пісню. Виконавиця українських народних і популярних пісень.
Детальніше...
 
Відзначення 900-річчя літопису "Повість минулих літ" Надрукувати Надіслати електронною поштою
12.06.2013
imagesca7bc99i.jpgУ 2013 році виповнюється 900 років з часу створення першого варіанта літопису "Повість минулих літ".
Враховуючи історичне і культурне значення літопису "Повість минулих літ", Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 900-річчя першого варіанта літопису "Повість минулих літ".
По́вість мину́лих літ - це літописне зведення, складене в Києві на початку 12 століття, пам'ятка історіографії та літератури та перша в Київській Русі  пам'ятка, в якій історія держави показана на широкому тлі світових подій. Висвітлює історію східних слов'ян та князівської влади, утвердження християнства на Русі, містить оповіді про виникнення слов'янської писемності, відбиває настрої різних суспільних верств. Записи подаються порічно. Використано перекази, оповідання, повісті, легенди.
Детальніше...
 
На Володимирській гірці відкриють «Алею художників» Надрукувати Надіслати електронною поштою
05.06.2013
68_big.jpgЗа підтримки Київської міської державної адміністрації, враховуючи пропозиції Громадських організацій «Асоціація артгалерей України» та «Київ 3000» у парку «Володимирська гірка» відкриють найдовшу галерею під відкритим небом «Алею художників». Вона розташується від Андріївської церкви до фунікулеру і далі на алеях парку.
На алеї постійно працюватимуть виставки-ярмарки, недільні аукціони, тематичні виставки та всеукраїнські вернісажі у дні національних свят. На виставках-ярмарках усі бажаючі зможуть придбати картини, товари народних промислів та сувенірну продукцію. Також організатори обіцяють проводити міжнародні художні презентації, а на маленьких гостей чекатимуть дитячі студії-вернісажі.
Детальніше...
 
110 років з дня народження Наталі Забіли — однієї з найулюбленіших українських дитячих поеток Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.06.2013
img001.jpgУ 2013 році виповнилося 110 років з дня народження української письменниці, перекладача, драматурга Наталі Забіли.
Враховуючи важливість постаті Наталі Забіли, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 110-річчя з дня народження Наталі Забіли.
На творах Наталі Забіли виросло кілька поколінь дітей. Критики характеризували її творчість як «материнську пісню, цікаву, барвисту, розумну, клопітку, дбайливу», а в передмові до одного з видань Наталю Забілу названо «однією з найвидатніших українських письменниць, які пишуть для дітей». У її біографії немає місця екзотичним, романтичним чи героїчним подробицям. Можливо, тому що на це просто не було часу. Адже Наталя Забіла повністю присвятила своє життя дитячій літературі. У її творчому доробку близько двохсот книг - вірші, повісті, оповідання, п'єси й драматичні поеми.
Наталя Забіла народилася у Санкт-Петербурзі 5 березня 1903 року у дворянській родині з великими мистецькими традиціями. Дівчинка зростала в атмосфері захоплення художнім словом, музикою, живописом. Вона багато читала, зокрема, твори Тараса Шевченка, і вже в дитинстві пробувала писати.
Детальніше...
 
150-річчя від дня народження одного із найвідоміших архітекторів кінця XIX - початку XX ст. Надрукувати Надіслати електронною поштою
04.06.2013
vladislav-gorodetsky.jpgОдним із найвідоміших архітекторів у Києві кінця XIX - початку XX ст. був Владислав Владиславович Городецький. Лєшек Дезидерій Владислав Городецький (таким було його повне ім"я) народився 23 травня (4 червня 1863 року) в с. Шолудьки Брацлавського повіту Подільської губернії (тепер - Немирівський район Вінницької області), в маєтку батьків матері, Леопольдіни Глюзинської.
У 1885 р. закінчив реальне училище при євангелічній лютеранській церкві св. Павла в Одесі. Вже там було відзначено його успіхи в малюванні. У 1885-1890 рр. навчався в Імператорській академії мистецтв у С.-Петербурзі, яку закінчив зі званням класного художника III ступеня і правом на чин чотирнадцятого класу та з наданням права споруджувати будівлі.
Детальніше...
 
Відзначення 300-річчя з дня народження архітектора Івана Григоровича-Барського Надрукувати Надіслати електронною поштою
03.06.2013
4727ba8145a8cc138253a34461b2d16b68713a89.jpgУ 2013 році виповнюється 300 років з дня народження видатного архітектора українського бароко Івана Григоровича-Барського.
Враховуючи важливість постаті Івана Григоровича-Барського для формування українських архітектурних традицій, Верховна Рада України постановила урочисто відзначити на державному рівні 300-річчя з дня народження видатного архітектора.
Архітектурна спадщина Івана Григоровича-Барського є досить різноманітною: водогін із фонтаном "Феліціан" на Подолі, над яким зодчий збудував вишуканий цегляний павільйон, де на даху було встановлено статую апостола Андрія. Вода витікала з посудини, яку тримав янгол. Але на початку ХІХ ст. янгол поступився місцем Самсонові, що роздирає пащу леву. Наново декорував стародавню Кирилівську церкву.
На жаль, багато з робіт Івана Григоровича не збереглися. Але й ті, що залишилися, дають уявлення про нього як про геніального архітектора: Покровська церква (1766) на однойменній вулиці у столиці. Так само збереглася й Набережно-Микільська церква (1772-1775) на вулиці Григорія Сковороди у Києві.
Детальніше...
 
Про відзначення 1025-річчя заснування міста Лубен Полтавської області Надрукувати Надіслати електронною поштою
01.06.2013
lubny_city_coa.jpgУ 2013 році виповнюється 1025 років місту Лубнам Полтавської області - одному з найдревніших українських міст. Враховуючи історичне і культурне значення міста Лубен Полтавської області та у зв’язку з його 1025-річчям, Верховна Рада України постановляє: У 2013 році урочисто відзначити 1025-річчя заснування міста Лубен Полтавської області.
Детальніше...
 
240-річчя з дня народження Василя Каразіна Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
71930.jpgУ 2013 році виповнилося 240 років від дня народження українського вченого і громадського діяча Василя Каразіна.
Враховуючи значний внесок Василя Назаровича Каразіна у розвиток науки та освіти, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні 240-річчя з дня народження Василя Каразіна.
Василь Назарович Каразін народився 30 січня 1773 р. в селі Кручик на Слобожанщині (тепер Харківська область). Батько, офіцер російської армії, походив з грецького роду Караджі, мати - з козацької родини Ковалевських. До 10-ти років Василь навчався в маєтку батька, дружив із сільськими дітьми. Після смерті батька родина переїхала до Вільшани, де в будинку вітчима він часто зустрічався з Григорієм Савичем Сковородою. Дитячі спогади про це знайомство Василь Назарович проніс через усе життя.
Світогляд Василя Назаровича Каразіна формувався під впливом творів Григорія Савича Сковороди та кращих європейських культурних традицій, що панували в приватних пансіонах Кременчука та Харкова, де він навчався до 17-ти років.
Детальніше...
 
190 років з дня народження видатного педагога Костянтина Ушинського Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
61.jpgУ 2013 році виповнилося 190 років з дня народження видатного педагога Костянтина Дмитровича Ушинського.
Враховуючи важливість постаті Костянтина Ушинського, Верховна Рада України постановила у 2013 році урочисто відзначити на державному рівні день народження видатного педагога.
Костянтин Дмитрович Ушинський народився 18 або 19 лютого 1824 р. (за іншими даними, 1823 р.) у с. Богданка на Новгород-Сіверщині (за іншими даними, в Тулі) в родині дрібномаєткового дворянина, ветерана Вітчизняної війни 1812 р. Сім'я не мала великих матеріальних достатків, оскільки Дмитро Ушинський відпустив селян на волю ще до реформи 1861 р. Мати, Любов Степанівна Гусак-Капніст, яка походила з родини відомого українського письменника В. В. Капніста, померла, коли синові було 11 років. Але його початковою освітою й вихованням опікувалась саме вона. Прищеплену нею любов до української мови й культури педагог проніс через усе життя.
Детальніше...
 
Київський зоопарк запрошує всіх на святкування Дня захисту дітей Надрукувати Надіслати електронною поштою
31.05.2013
1337326232_begemot.jpgКиївський зоопарк запрошує всіх киян та гостей столиці в перший день літа в гості для сімейного відпочинку та святкування Міжнародного дня захисту дітей.

Згідно дорученню голови Київської міської державної адміністрації Олександра Попова, 1 червня для усіх дітей віком до 16 років вхід до Київського зоопарку БЕЗКОШТОВНИЙ.

В цей чудовий теплий день окрім слона, бегемота та ще кілька сотен видів тварин на дітей буде очікувати цікава та захоплююча розважальна програма, а саме аніматори, безкоштовні майстер-класи, вікторини, призи.

А також спільно з Київською службою порятунку (КАРС) на території Київського зоопарку буде створений «Мотузковий парк».
Діти зможуть поринути в цікаву подорож по всій території зоопарку. Їх непростий шлях буде пролягати звивистими стежками та через зелені квітучі галявини під тінню столітніх дерев та під пильними поглядами орлів, тигрів, ведмедів. І тільки виконавши всі завдання, найсміливіші та мужні отримають нагороди та пам'ятні призи.

              Київський зоопарк одне з найкращих місць для сімейного відпочинку, чекає на Вас!

 
<< Початок < Попередня 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 Наступна > Кінець >>

Всього 141 - 160 з 324
Якщо ви знайшли помилку на цiй сторiнцi, видiлiть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter.